«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է երկկողմանի 3G-ռոումինգի նոր ուղղությունների բացման մասին` Լիտվայում, Լյուքսեմբուրգում, Մոլդովայում եւ Մալայզիայում: Ներկայում Beeline բաժանորդների համար 3G-ռոումինգը հասանելի է 43 երկրում, 55 օպերատորի ցանցում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունում, ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հիշեցրել է, որ դեռ այս տարվա մայիսին Beeline 3G-ռոումինգը հասանելի էր միայն 16 երկրում: «Մի քանի ամսվա ընթացքում մենք շուրջ 3 անգամ ավելացրեցինք այս ցուցանիշը, քանի որ մեր հաճախորդների հետաքրքրությունը 3G ծառայությունների նկատմամբ շարունակաբար աճում է: Մեզ համար խիստ կարեւոր է, որ բաժանորդները Հայաստանում եւ Հայաստանից դուրս կարողանան օգտվել արդեն իսկ սովորական դարձած ծառայության որակից», – հայտարարեց Ի. Կլիմկոն:
«ԱրմենՏել»-ի ռոումինգ-գործընկերների (գլոբալ ռումինգի ծառայությունները ներառյալ) ընդհանուր քանակը այսօր կազեմլ է 479 օպերատոր 218 երկրում: Ընկերությունը մատուցում է նաեւ GPRS- ռոումինգի ծառայություներ 70 երկրում, 110 օպերատորների ցանցերում:
* * *
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունն է, որը տրամադրում է ֆիքսված եւ բջջային հեռախոսակապի ծառայություններ Հայաստանի Հանրապետությունում: «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խումբը հեռահաղորդակցության օպերատոր է, որը մատուցում է ձայնային կապի եւ տվայների փոխանցման ծառայություններ անլար եւ ֆիքսված հեռախոսակապի տեխնոլոգիաների լայն շրջանակում, ինչպես նաեւ լայնաշերտ Ինտերնետ կապի ծառայություններ: «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի մեջ են մտնում բջջային կապի մի շարք օպերատորներ, որոնք մատուցում են իրենց ծառայությունները Ռուսաստանում, Ղազախստանում, Ուկրաինայում, Տաջիկստանում, Ուզբեկստանում, Վրաստանում եւ Հայաստանում: «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի արտոնագրերը ընդգրկում են ընդհանուր 340 մլն բնակչությամբ տարածքներ: «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ առաջին ռուսական ընկերությունն էր, որը գրանցվեց Նյու-Յորքի ֆոնդային բորսայում (NYSE): Ընկերության բաժնետոմսերը շրջանառվում են VIP ծածկագրով:

8 Октябрь 2009 - 07:56 AMT
ЗАО “АрменТел” (торговый знак Beeline) объявил об открытии новых направлений двустороннего 3G- роуминга – в Литве, Люксембурге, Молдове и Малайзии. Теперь 3G роуминг для абонентов Beeline доступен в 43 странах мира, в сетях 55 операторов.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в службе по связям с общественностью ЗАО «АрменТел», генеральный директор компании Игорь Климко подчеркнул, что еще в конце мая этого года 3G роуминг Beeline был доступен лишь в 16 странах мира. “Буквально за несколько месяцев мы почти утроили этот показатель, поскольку интерес к услугам 3G среди наших клиентов неуклонно растет. Для нас крайне важно, чтобы наши абоненты могли пользоваться уже привычным уровнем сервиса как в Армении, так и за ее пределами”, – заявил Игорь Климко.
Общее количество роуминг партнеров “АрменТел”, включая услуги глобального роуминга, на сегодняшний день достигло 479 операторов в 218 странах мира. Компания предоставляет также услуги GPRS- роуминга в 70 странах, в сетях 110 операторов.
ЗАО “АрменTел” (бренд Beeline) является дочерним предприятием группы компаний “ВымпелКом”, в которую входят операторы связи, предоставляющие услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет в России, Армении, Грузии, Казахстане, Таджикистане, Узбекистане и Украине. Лицензии группы компаний «ВымпелКом» охватывают территории с общим населением около 340 млн. человек. Услуги предоставляются под брендом Beeline. ОАО «ВымпелКом» стало первой российской компанией, включенной в листинг Нью-Йоркской фондовой биржи (NYSE). Акции Компании котируются на NYSE под символом “VIP”.