ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ»ԲԲԸ-ի դուստր ձեռնարկությունը, գլխավոր տնօրենՌալֆ Յիրիկյանի ներկայացրած դասախոսությամբ, հնգամյա հաջողություններն ու կուտակած փորձը փոխանցել է Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողներին:
Կրթությանն աջակցելու բիզնեսի պատրաստակամությունը կարող է դառնալ մշակույթ` Հայաստանում գործող տարբեր կազմակերպությունների համար: Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կառավարման ոլորտում հնգամյա առաջադեմ փորձ, հմտություն – գիտելիք ձեռք բերած ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանրապետության տարբեր ԲՈՒՀ-երի ուսանողներին բացահայտում է կորպորատիվ կառավարման ընձեռած առավելություններն ու կարճ ժամանակահատվածում զգալի հաջողությունների հասնելու ուղիները` ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընտանիքում բոլորի կողմից ամրագրված ընդհանուր արժեքները. այդ թվում ` բաժանորդների եւ գործընկերների նկատմամբ հարգանքը, մատուցվող ծառայության որակը, նորարարություններին մշտապես հետ-ելը եւ այլն:
«Պատրաստված կադրեր ունենալու-ուղեղների արտահոսքից խուսափելու լավագույն տարբերակը վաղվամասնագետին ընդառաջ գնալնէ: Շահում էոչ թե նա, ով բավարարվում էիր հաջողություններով, այլնա, ով չի վախենում ցույց տալ դեպի այդ հաջողությունը տանող ճանապարհը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գործունեության հենց սկզբից կողմնակից է այդ ռազմավարությանը: Դա նա- կորպորատիվ պատասխանատվության դրս-որման մոդել է: Մենք ցանկանում ենք տեսնել գիտելիքի վրա հենված, զարգացող տնտեսություն ունեցող երկիր: Մեր բիզնեսի առաքելությունը շարունակական կրթություն ապահովելն է», – ուսանողներին ուղղված խոսքում նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ԲՈՒՀ-երի հետհամագործակցությաննորարարական մոդելը` «Բիզնես, որնունի առաքելություն» թեմայով դասախոսությունը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենի հետ քննարկում ծավալելու լուրջ հնարավորություններ է ընձեռում հանրապետության տարբեր մարզերի ուսանողներին, ասվում է PanARMENIAN.Net-ին տրամադրված ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հաղորդագրության մեջ:

VivaCell-MTS, subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC, announced that the General Manager Ralph Yirikian shared Thursday the five-year history of the Company’s accomplishments and experience with the students of the Yerevan State Economic University Yeghegnadzor branch.
The readiness of the business to support education can become a matter of culture and tradition for numerous organizations operating in Armenia.
“The best way to have professionally trained human resources and to avoid brain drain from the country is to meet the needs of future professionals. The winners are those who are not afraid of sharing the secrets of success, rather those, who are happy with the success they reach alone. VivaCell-MTS has been supporting this approach from the very start. It is also a manifestation of how the Corporate Responsible Management model works in practice. We wish to see a country with a knowledge-based developing economy. The mission of our business is to provide continuous education,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said in his lecture.
The lecture “VivaCell-MTS – Business with a Mission”, – a novice model of cooperation with universities, – is a perfect opportunity for the students from various regions of the country, the future professionals of Armenia to find answers to numerous questions of interest, VivaCell-MTS press office reported.