«2009թ. օգոստոսին Հայաստանի որոշ պետական կայքերի վրա ադրբեջանցի եւ թուրք հաքերների հարձակումներից հետո ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի գծով բաժինը եւ Helix Consulting ընկերության մասնագետները 99 պետական կայքերի համապատասխան հետազոտություններ են անցկացրել թերությունները բացահայտելու համար»,- այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում նշել է Helix Consulting ընկերության տնօրեն Արամ Մխիթարյանը:
Մխիթարյանի խոսքով, հետազոտության արդյունքները տրամադրվել են համապատասխան մարմիններին եւ ներկա պահին բոլոր բացահայտված թերությունները շտկվել են:
Մխիթարյանը նաեւ նշել է, որ տեղեկատվական պատերազմներում անհնար է վերջնական պարտության մատնել հակառակորդին, քանի որ դա շարունակական գործընթաց է:
Խոսելով Հայաստանի պետական կայքերի վրա առաջիկա հարձակումների հավանականության մասին` Helix Consulting ընկերության տնօրենը նշել է, որ, ամենայն հավանականությամբ, դա տեղի կունենա այս տարվա դեկտեմբերին, «քանի որ տոնական օրերին կայքերին հետեւող չկա, ինչն արդեն օրինաչափություն է դարձել»: Նա ավելացրել է նաեւ, որ այդ հարձակումների հիմնական մասը խուլիգանական բնույթ են կրում, այլ ոչ թե կազմակերպված: «Սակայն դա դեռեւս չի նշանակում, որ վերջինս պետք է բացառել»,- ընդգծել է Արամ Մխիթարյանը:

“After several Armenian governmental web sites had been attacked by Turkish and Azeri hackers in August 2009, the Information and Public Relations Center of the Armenia’s President administration and experts of Helix Consulting conducted 99 state sites to identify their weaknesses,” Aram Mkhitaryan , Director of Helix Consulting told a press conference in Yerevan today.
According Aram Mkhitaryan, the results of the survey have been passed to relevant authorities and for the moment all identified deficiencies are corrected.
According to Mr. Mkhitaryan, it is impossible to inflict the final defeat to the enemy in the information war, since it is a long process.
Speaking about the possibility of further hacker attacks on government websites of Armenia, Director of Helix Consulting noted that they might happen in December this year – “since during holidays there is no one to monitor the sites. ” He also added that the bulk of these hacker attacks on government sites of Armenia have not an organized character. “But this does not mean we should exclude the possibility of the latter,” Aram Mkhitaryan said.