Այսօրվանից Երեւանում գործում է բջջային երրորդ օպերատորը` ֆրանսիական «Orange Armenia» ընկերությունը, որը 100 մլն եվրոյի ներդրումներ է կատարել, բացել է 300 աշխատատեղ, խանութների ցանց, որոնցից 13-ը Երեւանում, 25-ը` Հայաստանի մարզերում, եւ, իհարկե, առաջարկում է լավագույն սակագները:
«Յուրաքանչյուր նոր երկրում նոր գրասենյակի բացումը, դա նորի ծնունդ է: Մենք ներկայացված ենք շուրջ 30 երկրներում, եւ բաժանորդների թիվը կազմում է շուրջ 189 մլն մարդ: Ընկերության մուտքը Հայաստան մեծ իրադարձություն է, քանի որ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջեւ միշտ եղել են սերտ, բարեկամական հարաբերություններ, եւ մեր հայտնվելը Հայաստանում թույլ կտա բարելավել կապը ֆրանսահայ համայնքի հետ»,-այսօր մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Orange» ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարը:
Իր հերթին «Orange Armenia» ապրանքանիշի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան նշել է, որ ընկերությունը կզարգացնի շուկայում հինգ հիմնական սկզբունք, այդ թվում բջջային եւ ինտերնետ-ծառայությունների զարգացում, որոնք պարզ եւ հասանելի կլինեն անկախ տարիքից եւ սոցիալական դիրքից:
«Շուկա կհանվի նորարարական ծառայությունների փաթեթը, որն ամեն տարի կզարգանա, ինչպես նաեւ առաջարկվում են լավագույն սակագները, որոնք համապատասխանեցվել են շուկայի հետ»,-ասել է Դյութուան: Նրա խոսքերով, ընկերությունը նաեւ գերարագ ինտերնետ է ապահովում Հայաստանի ողջ տարածքում, եւ մտադիր է ապահովել «հաճախորդների լավագույն սպասարկում»:
«Orange»-ի ծառայություններն այսօր արդեն հասանելի են Հայաստանի տարածքի 83 տոկոսի վրա, որտեղ հնարավոր է 3G ինտերնետի հասանելիությունը:

Armenia’s third mobile operator Orange-Armenia launched its services today. Company has made 100 million investment, opening 300 vacancies and shops, with 13 being in Yerevan and 25 – in regions.
“Opening a new office in each new country is the birth of something new. We are represented on over 30 states and have around 189 million subscribers worldwide. Opening a company in Armenia is also significant event considering that Armenia and France have always maintained close friendly ties, and our presence here will help enhance ties with Armenian Diaspora of France,” Company’s President Didier Lambard told today a news conference.
Orange Armenia General director Bruno Duthoit noted in turn that company will develop five main principles on market, including Internet services which will be simple and accessible to all, regardless age and social status.
“We are launching a package of services which will develop by every year, as well as the best tariff tailored to market demands,” Duthoit said, adding that company offers super high-speed internet and “best client services” throughout the country.