Այսօրվանից Երեւանում գործում է բջջային երրորդ օպերատորը` ֆրանսիական «Orange Armenia» ընկերությունը, որը 100 մլն եվրոյի ներդրումներ է կատարել, բացել է 300 աշխատատեղ, խանութների ցանց, որոնցից 13-ը Երեւանում, 25-ը` Հայաստանի մարզերում, եւ, իհարկե, առաջարկում է լավագույն սակագները:
«Յուրաքանչյուր նոր երկրում նոր գրասենյակի բացումը, դա նորի ծնունդ է: Մենք ներկայացված ենք շուրջ 30 երկրներում, եւ բաժանորդների թիվը կազմում է շուրջ 189 մլն մարդ: Ընկերության մուտքը Հայաստան մեծ իրադարձություն է, քանի որ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջեւ միշտ եղել են սերտ, բարեկամական հարաբերություններ, եւ մեր հայտնվելը Հայաստանում թույլ կտա բարելավել կապը ֆրանսահայ համայնքի հետ»,-այսօր մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Orange» ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարը:
Իր հերթին «Orange Armenia» ապրանքանիշի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան նշել է, որ ընկերությունը կզարգացնի շուկայում հինգ հիմնական սկզբունք, այդ թվում բջջային եւ ինտերնետ-ծառայությունների զարգացում, որոնք պարզ եւ հասանելի կլինեն անկախ տարիքից եւ սոցիալական դիրքից:
«Շուկա կհանվի նորարարական ծառայությունների փաթեթը, որն ամեն տարի կզարգանա, ինչպես նաեւ առաջարկվում են լավագույն սակագները, որոնք համապատասխանեցվել են շուկայի հետ»,-ասել է Դյութուան: Նրա խոսքերով, ընկերությունը նաեւ գերարագ ինտերնետ է ապահովում Հայաստանի ողջ տարածքում, եւ մտադիր է ապահովել «հաճախորդների լավագույն սպասարկում»:
«Orange»-ի ծառայություններն այսօր արդեն հասանելի են Հայաստանի տարածքի 83 տոկոսի վրա, որտեղ հնարավոր է 3G ինտերնետի հասանելիությունը:

5 Ноябрь 2009 - 13:34 AMT
С сегодняшнего дня в Ереване действует третий телекоммуникационный оператор – французская компания «Orange Armenia». Компания представила свои мощности – 100 миллионов евро инвестиций, 300 рабочих мест, сеть магазинов, из которых 13 в Ереване, 25 в областях Армении, и, конечно же, лучшие тарифы.
“В каждой новой стране открытие нового офиса – рождение чего-то нового. Мы представлены в более чем 30 странах, и число абонентов составляет около 189 млн. человек. Открытие компании в Армении – событие большого значения еще и потому, что между Арменией и Францией всегда были тесные, дружеские отношения, и наше появление в Армении поможет улучшить связь с диаспорой во Франции”,- сегодня на пресс-конференции отметил президент компании “Orange” Дидье Ломбар.
В свою очередь генеральный директор бренда “Orange Armenia” Бруно Дютуа отметил, что компания будет развивать на рынке пять основных принципов, в том числе развитие мобильных и интернет-услуг, которые будут просты и доступны всем вне зависимости от возраста и социального положения.
«На рынок выйдет портфель инновационных услуг, который будет ежегодно развиваться, а также лучшие тарифы, которые приведены в соответствие с рынком», – сказал Дютуа. По его словам, компания также обеспечивает сверхскоростной интернет почти по всей территории Армении, и намерена обеспечить “самое лучшее обслуживание клиентов”.