Երեւանի բնակիչները այժմ կարող են վայելել անսահմանափակ ինտերնետ առանց նախապես գումարներ
վճարելու: iCON Communications-ն այսօր հայտարարել է իր նոր անսահմանափակ տրաֆիկով ինտերնետ առաջարկի`iCON Arag-ի մեկնարկի մասին: Այս նոր ծրագրի շրջանակներում հաճախորդները կարող են գրանցվել անսահմանափակ ինտերնետ ծառայություն ստանալու համար առանց ակտիվացման վճար եւ մոդեմի երաշխիքային գումար վճարելու, ստորագրելով մեկ տարվա պայմանագիր:
iCON Aragծրագիրը տարածվում է iCON -ի առկա բոլոր անսահմանափակ ինտերնետ ծառայության փաթեթների վրա, սկսած iCON entry-ից` ամսական 8,000 դրամ արժողությամբ փաթեթի, որն ապահովում է մինչեւ 128 կբ/վ ներբեռնման արագություն եւ ընդհուպ մինչեւ iCON optima փաթեթը, որն ապահովում է մինչեւ 1024 կբ/վ ներբեռնման արագություն ամսական 33,000 դրամով: Այս սակագնային պլանների բոլոր տեխնիկական առանձնահատկությունները պահպանվում են, չկա տրաֆիկի սահմանափակում կամ ամսվա վերջում լրացուցիչ գանձումներ: Բացի դրանից, նույն պայմանները տարածվում են iCON-ի բոլոր ներքին տեղակայման եւ USB մոդեմների վրա:
«iCON-ը ուրախ է իր ծառայությունը Եր-անի բնակիչներին էլ ավելի մատչելի դարձնելու կապակցությամբ», – հայտարարել է iCON Communications ընկերության գործադիր տնօրեն Ադամ Կաբլանյանը: «Հրաժարվելով նախապես գանձվող գումարերից, բայց պահպանելով iCON-ի պարզ եւ անսահմանափակ տրաֆիկով սակագնային պլանները, մենք առաջարկում ենք մեր հաճախորդներին արագ, հուսալի եւ մատչելի ինտերնետ առանց մոդեմի դիմաց վճարվող գումարների կամ ամսական հաշիվներում անակնկալների: Հաճախորդները ստանում են այն ինչի համար որ գրանցվել են»:
iCON-ի ինչպես նոր այնպես էլ առկա հաճախորդները այսուհետ կունենան հնարավորություն ընտրել iCON-ի ավանդական առաջարկների (երաշխիքային գումար մոդեմի դիմաց եւ ակտիվացման վճար) եւ այս նոր մեկ տարվա պայմանագրի տարբերակի միջ-: Երկու տարբերակներն էլ հասանելի են iCON-ի ընդլայնված ցանցում, որն այժմ ծածկում է ավելի քան 70 քառակուսի կիլոմետր, ներառելով հետեւյալ թաղամասերը` Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Վահագնի Թաղամաս, Քասախ գյուղ, Զեյթուն, Կայարանի շրջան, Նոր Նորքի 2-8 զանգվածներ եւ Ավան: Նշված բոլոր թաղամասերի բնակիչները կարող են ընտրել անլար մոդեմների բազմությունից իրենց համար առավել հարմարը` ներառյալ ներքին տեղակայման մոդեմները եւ հարմարավետ USB մոդեմները, որոնք կարելի է օգտագործել ցանկացած վայրում iCON-ի ցանցի ծածկույթի ներքո:

Армянский провайдер услуг широкополосного интернета iCON Communications объявил о запуске своего нового предложения – безлимитного интернета iCON Arag. В рамках этой новой программы клиенты могут регистрироваться для получения услуг безлимитного интернета без платы за активацию и депозита за модем, заключив контракт на один год.
Программа iCON Arag распространяется на все существующие пакеты iCON с безлимитным трафиком, начиная с iCON entry стоимостью в 8000 драм в месяц и скоростью скачивания до 128 кб/с и до iCON optima со скоростью скачивания до 1024 кб/с за 33000 драм в месяц. Все технические показатели этих тарифных планов сохраняются: нет ограничений трафика или дополнительных расходов за использование трафика в конце месяца. Кроме того, те же условия распространяются на все внутренние и USB модемы.
“Компания iCON с радостью делает услуги iCON еще более доступными для жителей Еревана”,- заявил генеральный директор iCON Communications Адам Кабланян,. “Отказываясь от подлежащих предварительной оплате сумм, но сохраняя простые тарифные планы iCON с безлимитным интернетом, мы предлагаем нашим клиентам высокоскоростной, надежный и доступный интернет без платы за модем и сюрпризов в счетах в конце месяца. Клиенты получают то, что выбрали”, добавил он.
Как у новых, так и у уже зарегистрировавшихся клиентов iCON теперь есть возможность выбирать между традиционными пакетами iCON (депозит за модем и плата за активацию) и этой новой контрактной программой на один год (без депозита за модем и без платы за активацию). Обе опции доступны везде в расширенной сети iCON, которая в настоящее время покрывает 70 квадратных километров, включая следующие районы: Кентрон, Арабкир, Ачапняк, Ваагни Тахамас, Касах, Зейтун, район ЖД вокзала, 2-8 массивы Нор Норка и Аван. Жители всех перечисленных районов могут выбрать самый удобный из предлагаемых модемов, включая десктоп модемы и удобные USB модемы, которые можно носить с собой и использовать в любой точке зоны покрытия сети iCON.