Սինոփսիսընկերությունը՝կիսահաղորդիչներինախագծման,ստուգմանեւարտադրությանհամարծրագրայինմիջոցներիեւ մտավորսեփականությանոլորտիհամաշխարհայինառաջատարն,այսօրհայտնելէ2009թ.հոկտեմբերի31-ինավարտված չորրորդքառորդիտվյալները:
2009ֆինանսականտարվաեկամուտըկազմելէ1.36մլրդԱՄՆդոլար,որըգերազանցումէ2008ֆինանսականտարվա1.34 մլրդԱՄՆդոլարը2%-ով: 2009 ֆինանսականտարվաչորրորդքառորդիհամարՍինոփսիսըհայտնելէ338.3մլնԱՄՆդոլար եկամտիմասին՝2008ֆինանսականտարվաչորրորդքառորդի352.8 մլնԱՄՆդոլարիհամեմատ:
«Սինոփսիսըկատարել եւ նույնիսկգերազանցելէտարվասկզբինդրվածգրեթեբոլորնպատակները:Սանշանակալիձեռքբերում է,եթեհաշվիառնենքտնտեսականգոտումառկաանկայունությունը»,-ասումէՍինոփսիսինախագահեւգլխավորգործադիր տնօրենԱարտդեՋիզը:«Առաջնայելով2010-ին,մենքնախատեսումենքշարունակելվերահսկելմերծախսերը,կատարել ներդրումներ՝ուժեղացնելուհամարմերհզորտեխնոլոգիականդիրքերը,եւկենտրոնանալմերհաճախորդներիհետ փոխհարաբերություններըընդլայնելուվրա», – հաղորդում է Սինոփսիս Հայաստան մամլո ծառայությունը:

Компания «Synopsys», мировой лидер по разработке средств автоматизации проектирования полупроводников, сообщила о своих доходах, полученных в 2009 бюджетном году, который закончился 31 октября.
Доход компании составил $1,36 миллиарда и увеличился по сравнению с прошлым годом на 2%. В четвертом квартале 2009 года «Synopsys» заработал $338,3 миллионов, что на 4% меньше, чем показатель того же периода 2008 года.
«Компания выполнила все планы, которые были намечены на год, несмотря на неспокойную экономическую обстановку в мире», – заявил президент и генеральный директор компании Аарт де Геус. “Что касается планов на 2010 год, мы намереваемся продолжить управление расходами, вкладывая капитал в усиление наших технологических позиций, и сосредоточиться на расширении отношений с клиентами», сообщает пресс-служба компании «Синопсис-Армения».