Դեկտեմբերի 14-ին հայտնի կդառնան Ծրագրավորման Հայաստանի բաց առաջնության (AOPC-2009) հաղթողները: Առաջնությունը կազմակերպել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը (EIF), Microsoftընկերությունը եւ ռուս-հայկական համալսարանը, նպատակը տաղանդավոր երիտասարդ ծրագրավորողներին բացահայտումն է:
Առաջնությանը 120 գրանցվածներից մասնակցել են 80 մարդ, որոնք ծրագրավորման իրենց գիտելիքները եւ ունակություններն են ցուցադրել: Դեկտեմբերի 13-ին տեղի է ունենալու մրցույթի եզրափակիչ փուլը, որի ընթացքում լավագույն մասնակիցներին թիմերի կբաժանեն, եւ նրանք արդեն կմրցեն թիմային առաջնությունում:

11 Декабрь 2009 - 15:51 AMT
14 декабря станут известны победители Открытого первенства Армении по программированию (AOPC-2009), организованного Министерством экономики РА, Фондом «Инкубатор предприятий» (EIF), компанией Microsoft и Российско-Армянским (Славянским) университетом для того, чтобы выявить талантливых молодых программистов.
Из 120-ти зарегистрировавшихся в первенстве приняли участие около 80 человек, которые продемонстрировали свои знания и способности в программировании. 13 декабря пройдет заключительный тур соревнования, в котором лучших участников разделят на команды, и они будут состязаться в командном первенстве. Команда-победитель получит приз в размере 1 000 000 драмов.