Դեկտեմբերի 14-ին խորհրդաժողովում հրապարակվեց Microsoft Small Grant Competition մրցույթի արդյունքները, որի կազմակերպիչն է Հայաստանում Microsoft-ի Ինովացիոն կենտրոնը, եւ հաղթողների պարգեւատրումը: Ծրագրին մասնակցության 8 հայտ է ներկայացվել, մասնակից թիմերը ներկայացրել են տարաբնույթ ՏՏ գաղափարներ, որոնք ուղղված են Հայաստանի համար ակտուալ խնդիրների լուծմանը սոցիալական, առողջապահական, կրթական եւ այլ ոլորտներում:
Մրցույթի արդյունքում հաղթող 3 թիմերը ,Նարե, ,5D,,Read & speak, նախագծերով դրամաշնորհ ստացան 1000000 դրամի չափով:

14 Декабрь 2009 - 19:44 AMT
14 декабря на конференции состоялось оглашение итогов конкурса Microsoft Small Grant Competition, организованного Инновационным центром Microsoft в Армении, и награждение победителей. На участие в программе было подано 8 заявок, команды-участницы представили разнообразные ИТ-идеи, направленные на решение актуальных для Армении проблем социальной, здравоохранительной, образовательной и других сфер.
По итогам конкурса 3 команды-победительницы c проектами «Наре», «5D» и «Read & speak» получили гранты в размере 1000000 драмов.