Facebook սոցիալական ցանցը 85%-ով լոկալիզացված է հայերեն լեզվով: Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Ակադեմիական համագործակցության եւ աջակցության հայկական ասոցիացիայի (ARMACAD) նախագահ Խաչիկ Գեւորգյանը, թարգմանության ընթացքում ընդգրկված է ավելի քան 100 կամավոր: «Մինչեւ 2009 թ-ի սեպտեմբեր ամիսը Facebook ցանցի նախաձեռնությամբ կայքը թարգմանվել է 33-35%-ով: Մենք կոչ արեցինք հայկական Facebook ցանցով հետաքրքրված մարդկանց, եւ սկսեցինք ակտիվ աշխատանքը», – ասել է Գեւորգյանը: Նրա խոսքերով, մոտակա ժամանակ կսկսվի հայկական Facebook-ի բետա-տեստավորումը, որից հետո ցանցը լիովին մատչելի կդառնա հայերեն լեզվով:
Զուգահեռ ակտիվանում է Wikipedia հանրագիտարանի հոդվածների թարգմանությունը հայերեն լեզվով: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հանրագիտարանի հայկական վարկածի խմբագիր, ծրագրավորող Ալեքսեյ Չալաբյանը, Wikipedia-ն լոկալիզացված է 30%: Այսօր Wikipedia-ում տեղադրված է 1290 հոդված: Սակայն, դրանցից ծավալով լիարժեք են մոտ 1 500», – նշել է նա: Հայկական Wikipedia-ն գոյություն ունի 2006 թ-ց, այն խմբագրում է 10 ակտիվ խմբագիր:

Currently Facebook is translated in the Armenian language, and some 85 per cent of the work has already been done, chairman of Armenian Association for Academic Partnership and promotion (ARMACAD) Khachik Gevorgyan told a PanARMENIAN.Net reporter, more than 100 activists are involved in the translation process.
According to Khachik Gevorgyan, beta testing of the Armenian version of Facebook will start soon and then the social network will become fully available in Armenian.
The translation of articles of the free online encyclopedia Wikipedia in Armenian language has also intensified recently. As Aleksey Chalabyan, an editor of the Armenian version of the encyclopedia told a PanARMENIAN.Net reporter, 30 per cent of Wikipedia content has been localized, while the user interface is fully translated. "Today, there are 7290 articles in the Armenian language in Wikipedia. However, ther are only 1500 articles of full value, " Aleksey Chalabyan said. Armenian Wikipedia has been available since 2006 (http://hy.wikipedia.org/), it is edited by 10 active editors.