2009թ. դեկտեմբերի 21-25 Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) իրականացրեց <b>«ԴիջիՏեք անիվների վրա»</b> ցուցահանդես-տոնավաճառի առաջին (պիլոտային) փուլը, որի շրջանակներում մասնակից ընկերությունները շրջեցին Հայաստանի Հանրապետության մարզային քաղաքներում (Չարենցավան, Հրազդան, Սեւան, Դիլիջան, Իջեւան ուղղությամբ)` կայանելով եւ ցուցադրվելով յուրաքանչյուրում մեկական աշխատանքային օր:
Այժմ` մարտ ամսին, ԻՏՁՄ վերսկսում է ցուցահանդես-տոնավաճառը: Միջոցառման նպատակն է նպաստել ՀՀ մարզային համայնքներում Տեղեկատվական եւ Հեռահաղորդակցական Տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) զարգացմանը եւ կիրառման ընդլայնմանը, ՏՀՏ ընկերությունների ապրանքների եւ ծառայությունների սպառման աշխարհագրության ընդլայնմանը եւ ՏՀՏ կրթության զարգացմանը:
Այս փուլը տեղի կունենա մարտի 3-7-ը Աշտարակ(1օր)-Ապարան(1օր)-Սպիտակ(1օր)-Վանաձոր(2օր) ուղղությամբ: Նախատեսում է ունենալ շուրջ 15 մասնակից` հայաստանյան ՏՀՏ ընկերություններից: Միջոցառման ընթացքում կկազմակերպվի ռոբոտների ցուցադրական ելույթ, ինչպես նաեւ կանցկացվեն սեմինարներ եւ դասընթացներ` նվիրված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) եւ բիզնեսի կազմակերպմանը եւ ՏՏ օգտագործմանը առօրյա բիզնեսում:
Նախատեսվում է նաեւ միջոցառումը կազմակերպել հետեւյալ ուղղություններով`մարտի 24-28` Ստեփանավան, Ալավերդի, Տաշիր, Ամասյա, Աշոցք: Ապրիլի 12-16` Թալին, Արթիկ, Մարալիկ, Գյումրի: Մայիսի 6-9` Ստեփանակերտ, Շուշի: Մայիսի 17-21`Արտաշատ, Արարատ, Եղեգնաձոր, Վայք, Ջերմուկ: Հունիսի 1-5` Սիսիան, Գորիս, Ղափան, Քաջարան, Մեղրի:Հուլիսի 1-5` Գավառ, Վարդենիս, Մարտունի, Կարմիր, Սեւան: Այս մասին հաղորդում է ցուցահանդես-տոնավաճառի մամլո ծառայությունը:

The <b>DigiTec on wheels</b> fair-exhibition will start on March 3. As the press office of UITE reported, within 5 days the exhibition will visit Ashtarak, Aparan, Spitak and Vanadzor (2 days). The fair is expected to bring together representatives of 15 Armenian ICT companies. Presentation of robots, seminars and trainings are scheduled during the event.
Next stages of DigiTec on Wheels will be held between March 24 and 28 in Stepanavan, Alaverdi, Tashir, Amasya, Ashotsk, between April 12 and 15 in Tallinn, Artik, Maralik and Gyumri, between May 6 and 9 in Stepanakert and Gyumri, between May 17 and 21 in Artashat, Ararat, Yeghegnadzor, Vayk and Jermuk; between June 1 and 5 in Sisian, Goris, Kapan, Kajaran, Meghri; between July 1 and 5 in Gavar, Vardenis, Martuni, Karmir, Sevan.
The pilot part of DigiTec on Wheels was held between December 21 and 25, 2009 in several cities of Armenia. The exhibition is aimed to promote the development and dissemination of information and communication technologies in the regions of Armenia, as well as ICT education.