Armenian Datacom Company-ն (ADC) հայկական հեռահաղորդակցման շուկայում հանդես է եկել նոր ծառայությունների առաջարկով` էլեկտրացանցի միջոցով հնարավոր կլինի միանալ Ինտերնետին: Ինչպես հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ADC-ի մամլո ծառայությունում, ամսական բաժանորդագրային վճարը FastClick-ի ծառայության համար կախված կլինի միացման արագությունից (512 Կբ/վ-ից մինչեւ 4096Կբ/վ), եւ համապատասխանաբար կկազմի 8000- 15.000 դրամ:
FastClick նոր եւ աննախադեպ ծառայություն է հայկական հեռահաղորդակցության շուկայում։ FastClick-ը տրամադրում է ինտերնետ վարդակից, այսինքն, էլեկտրական ցանցի միջոցով: Սովորական էլեկտրական վարդակը ապահովում է մուտք դեպի «համաշխարհային ոստայն»՝առանց մեծածավալ մալուխների տեղադրման եւ մոնտաժման աշխատանքների: FastClick ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում զգալիորեն կրճատել ծառայության միանալու ժամանակն եւ տեղափոխման դեպքում «վերցնել» Ձեր ցանցը Ձեզ հետ։

Armenian Datacom Company (ADC) has announced a special campaign to promote service for home users: FastClick. Till March 9th in case of signing one year contract, FastClick customers will enjoy advantages of ultrafast internet with affordable prices. FastClick services will be provided only with symmetric bandwidth. At night-time and every Sunday, the speed will be doubled. Monthly fee will make AMD 8.000, 11.000 and 15.000 for 512 Kb/s, 2048 Kb/s and 4096 Kb/s respectively, the ADC press office told PanARMENIAN.Net.
FastClick Service is a new and unprecedented offer in the Armenian telecommunication market. It is an internet through the socket, i.e. via electrical network, without installation of bulky cable lines. FastClick service allows to considerably reduce the time of the service.