Վերջին 10 տարում առաջին անգամ Հայաստանը կմասնակցի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների CeBit-2010 միջազգային ցուցահանդեսին առանց սեփական ցուցադրական վահանակի: Ինչպես ասել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանը, <b>CeBit-ի</b> նախորդ ցուցահանդեսներում ցուցադրական վահանակի վարձակալումն իրականացվել է պետության հաշվին, սակայն այս տարի պետբյուջեից միջոցառման կազմակերպման համար միջոցներ չեն հատկացվել: Այս տարի այնպիսի ընկերությունները, ինչպիսիք են Fine-ը, Arminco-ն, «Նորմա+» լիովին կֆինանսավորեն իրենց մասնակցությունը ցուցահանդեսին:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ու հեռահաղորդակցությունների համաշխարհային CeBit-2010 ցուցահանդեսը տեղի կունենա մարտի 2-6-ը Հաննովերում (Գերմանիա): Սա ամենախոշոր ցուցահանդես տոնավաճառն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում, որն անց է կացվում 1986թ. ի վեր:

For the first time in the past 10 years, Armenia will not have a stand at CeBit 2010 international information technology exhibition.
As chairman of the Union of Information Technology Enterprises (UITE) Karen Vardanyan told PanARMENIAN.Net, at the previous <b>CeBit</b>exhibitions rent of stands was paid from the state budget. However, the government hasn’t allocated state funds for the event this year.
In 2010, Fine, Arminco, ''Norma +" companies will fully finance their participation in the exhibition.
CeBit World Expo for Information Technology and Telecommunications will be held between March 2 and 6 in Hannover (Germany). CeBIT is the largest trade fair for information technology held since 1986.