<b>InterMOB</b> ընկերությունը, որը «Եվրատեսիլ 2010» մրցույթի մասնակցի համազգային ընտրության ընթացքում sms-քվեարկության տեխնիկական ապահովության պատասխանատուն է, քվեարկության արդյունքները կհրապարակի «Հայաստանի Հանրապետություն» թերթում եւ Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության եթերով: InterMOB-ի ընկերությունում PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են, որ ընկերությունը դեռեւս պատրաստ չէ հաշվետվություն ներկայացնելու, քանի որ ներկայում քվեարկության արդյունքները ուսումնասիրում է անկախ դիտորդների ընկերությունը:
Փետրվարի 14-ին տեղի ունեցած «Եվրատեսիլ 2010»-ին Հայաստանի ազգային ընտրության եզրափակիչ փուլի արդյունքների համաձայն, հաղթող է ճանաչվել երգչուհի Եվա Ռիվասը` Apricot Stone երգով: Նրանից բացի մրցույթին մասնակցելու համար պայքարում էր եւս 8 մասնակից: Հաղթողը որոշվել է հանդիսատեսների քվեարկության եւ մրցութային հանձնաժողովի ընտրությամբ:
Էմմին եւ Միհրանը, որ զուգերքով էին հանդես գալիս եւ եզրափակիչ փուլում գրավել էին երրորդ տեղը, անվստահություն են հայտնել քվեարկության արդյունքների վերաբերյալ, եւ խոստացել են բջջային կապի բոլոր օպերատորներից պահանջել sms-քվեարկության արդյունքների գաղտնազերծում:

The report on sms voting for Eurovision 2010 Armenian national final will be published in Hayastastani Hanrapetutyun newspaper, as well as announced by Armenian Public Television.
As <b>InterMOB LTD</b>, sms service provider of the national final told a PanARMENIAN.Net reporter, the company is not yet ready to produce the report, the results of the latter being currently investigated by independent auditing firm.
Armenian entry for the 2010 Eurovision Song Contest was selected in a national final Sunday, February 14. The winner, Eva Rivas, was picked by a combined vote of the TV public (sms voting) and an expert jury.
Emmy and Mihran, national final’s third place finishers, questioned the credibility of voting results, expressing their intention to demand a report on sms voting from all mobile operators.