Հայաստանի Հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը այսօր հաստատել է բջջային օպերատորների(«Արմենթել», «Ղ-տելեկոմ», «Օրանժ Արմենիա») եւ ոչ աշխարհագրական կոդեր օգտագործող ֆիքսված կապի այլընտրանքային օպերատորների միջեւ փոխկապակցման սակագները: Մինչեւ հուլիսի 1-ը փոխկապակցված սակագինը կազմելու է 19,83/14,74 դրամ` մեկ րոպեի համար (ցերեկային/գիշերային ժամեր): 2011 թ. հուլիսի 1-ից մինչեւ հունվարի 1-ը մեկ րոպեի համար` 13,63/17,02 դրամ, 2011 թ. հունվարի 1-ից մինչեւ 2011 թ. հուլիսի 1-ը` 12,51/14,21 դրամ: 2011 թ. հուլիսի 1-ից հետո սակագինը սահմանվելու է 11,40 դրամ: «Արմենթել» ընկերության իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը եւ «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան հավանության արժանացրին հանձնաժողովի որոշումը:
ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցման վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանի խոսքերի համաձայն, այսօրվա որոշումը հաստատում է նախկինում ընդունված «Արմենթել» ընկերության եւ ֆիքսված կապի այլընտրանքային օպերատորների միջեւ փոխկապակցման սակագները:
«Այսպիսով, բջջային եւ ֆիքսված կապի այլընտրանքային օպերատորների միջեւ փոխկապակցման սակագները չեն զանազանվում այն սակագներից, որոնք սահմանվել են ֆիքսված կապի «Արմենթել» ընկերության եւ բջջային օպերատորների միջեւ: Ֆիքսված հեռախոսային կապ տրամադրելու արտոնագիր ունի 15 օպերատոր:

24 Февраль 2010 - 13:35 AMT
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении утвердила сегодня тарифы на интерконнект между сотовыми операторами (АрменТел, К-Телеком, Orange Armenia) и альтернативными операторами фиксированной связи, использующими негеографические коды. Тариф на интерконнект до 1 июля составит 19,83/14,74 драмов за минуту (дневное/ночное время). С 1 июля по 1 января 2011 года от 13,63/17,02 драмов за минуту, с 1 января 2011 года по 1 июля 2011 года 12,51/14,21 драмов. После 1 июля 2011 года будет установлен тариф 11,40 драмов. Руководитель юридической службы компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) Давид Сандухчян и Генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа одобрили решение комиссии.
По словам начальника управления телекоммуникаций КРОУ Геворка Геворкяна, сегодняшнее решение дополняет принятое ранее утвердила тарифы на интерконнект между компанией «АрменТел» и альтернативными операторами фиксированной связи.
“Таким образом, тарифы на интерконнект между альтернативными операторами фиксированной связи и мобильными операторами не отличаются от тех, которые установлены между фиксированной связью АрменТел и мобильными операторами. Лицензией на предоставление фиксированной телефонной связи обладают 15 операторов.