ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը փետրվարի 24-25-ին այցելել է Լիբանան եւ հանդիպել է Լիբանանի հայկական ամենօրյա վարժարանների եւ Հայկազյան համալսարանի ուսանողների հետ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է ծննդավայր, կիսելու համար իր փորձը հայրենիքում գործունեություն ծավալող կազմակերպությունների մասին տեղեկություններ ստանալ ձգտող երիտասարդության հետ:
Հանդիպման ընթացքում, հիշատակված կրթական հաստատությունների ուսանողների համար կազմակերպվեց նաեւ վիճակահանություն, որի արդյունքում շահած վեց ուսանողներ հնարավորություն ստացան այցելելու Հայաստան եւ շրջելու Հայաստանի պատմամշակութային տեսարժան վայրերով: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ամբողջությամբ կհոգա Հայաստանում գտնվելու նրանց ճանապարհային եւ կեցության ծախսերը: «Ցանկացած հայ, աշխարհի որ անկյունում էլ որ լինի, այսուհետ Հայաստանում ունի ՎիվաՍել-ՄՏՍ անունով ընտանիք, որն իր դռներն է բացում մեր հայրենակիցների առջեւ, որպեսզի նրանք է'լ ավելի հպարտանան իրենց հայրենիքով: Մեր հաղթանակները պատկանում են յուրաքանչյուր հայի` որտեղ էլ նա լինի»,-ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

26 Февраль 2010 - 08:47 AMT
Генеральный директор VivaCell-МТС Ральф Йирикян 24-25 февраля встретился со студентами армянских учебных заведений и Университета Айказян в Ливане. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс службе VivaCell-МТС, Ральфа Йирикяна посетил страну своего рождения, чтобы поделиться своим опытом в достижении успеха с молодым поколением армянской общины в Ливане.
Во время встреч среди студентов этих учебных заведений была организована жеребьевка, шесть победителей которой получили возможность поехать в Армению и принять участие в туре по культурно-историческим местам Армении. VivaCell-МТС полностью обеспечит все затраты на дорогу и проживание студентов в Армении. «Каждый армянин, в каком уголке планеты он бы ни находился, отныне в лице VivaCell-МТС имеет семью в Армении, которая открывает свои двери перед нашими соотечественниками, давая им больше поводов гордиться своей родиной»,- сказал Ральф Йирикян студентам.