Հայաստանի ՏՏ ոլորտի հանդիպումը, որի կազմակերպիչն է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE), մեկնարկել է այսօր Աղվերանում: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցն իրադարձությունների վայրից, համաժողովը բացվել է Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգորի Բարսեղյանի ելույթով: Նա ներկայացրել է ընկերության արտադրանքը, որը կարող է նպաստել ընկերության աշխատանքի բարելավմանը տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում: «Արդյունավետության բարձրացումը ճգնաժամի, մասնակի շրջափակման պայմաններում ակտուալ է Հայաստանի համար: Եվ հենց ՏՏ կիրառումը թույլ կտա լուծել այդ հարցերը»,-ասել է նա:
Համաժողովը կտեւի մինչեւ փետրվարի 28-ը: Համաժողովին մասնակցում են ՏՏ ոլորտի շուրջ 100 ներկայացուցիչներ: Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները կքննարկեն այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են ՏՏ գործիքները հաճախորդների սպասարկման ոլորտում, ՏՏ կիրառումը ֆինանսական, առեւտրի, տրանսպորտի, ինչպես նաեւ առողջապահության եւ զբոսաշրջության ոլորտներում: Համաժողովի աշխատանքին մասնակցում են ՀՀ առաջատար ընկերությունների, գերատեսչությունների ու նախարարությունների, ՏՏ ընկերությունների, միջազգային կազմակերպությունների շուրջ 100 ներկայացուցիչներ:
ՏՏ ոլորտի առաջատարների համաժողով-հանդիպումը անց է կացվում 2007 թվականից ի վեր` առեւտրային կազմակերպություններն ու պետական կառույցները ոչ պաշտոնական հանգամանքներում միավորելու համար` նպատակ ունենալով քննարկել ոլորտի ակտուալ հարցերը:

27 Февраль 2010 - 08:36 AMT
Встреча лидеров ИТ- индустрии Армении, организованная Союзом предприятий по информационным технологиям (UITE), стартовала сегодня в Агверане. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места события, форум открылся выступлением директора представительства Microsoft в Армении Григория Барсегяна. Он представил продукцию компании, которая может помочь оптимизировать работу компаний в условиях экономического кризиса. "Повышение продуктивности в условиях кризиса, частичной блокады актуальна для Армении. И именно применение ИТ позволит решить эти вопросы", – сказал он.
Форум продлится до 28 февраля. В нем принимают участие около 100 представителей ИТ-индустрии. В ходе встречи участники обсудят такие темы, как инструменты ИТ в сфере обслуживания клиентов, применение ИТ в финансовой, торговой, транспортной сфере, а также в здравоохранении и туризме. В работе форума примут участие около сотни представителей передовых компаний Армении, ведомств и министерств, ИТ компаний, международных организаций.
Форум-встреча лидеров ИТ- индустрии Армении проводится с 2007 года с целью собрать вместе коммерческие организации и государственные структуры для обсуждения актуальных вопросов сферы в неформальной обстановке.