2010 թվականի հունվարի տվյալներով ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ի բաժանորդների թիվը կազմել է 2.08 մլն մարդ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության մամլո ծառայությունից: Անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանում բաժանորդների թվի 2.4% աճ է արձանագրվել, բաժանորդական բազայի աճը կազմել է 0.05 մլն բաժանորդ:
«Բջջային ՀեռուստաՀամակարգեր» ԲԲԸ հաշվետվության տվյալներով, 2010 թվականի հունվարի 31-ի դրությամբ ընկերության համաձայնեցված բաժանորդների թիվը կազմել է 97.46 մլն սպառող:
«Բջջային կապի բարձր ներթափանցման պայմաններում այնպիսի չափանիշը, ինչպիսին SIM-քարտերի վաճառքի քանակն է, կորցնում է իր նշանակությունը: Մենք կողմնորոշվում ենք անաչառ բաժանորդական բազայի պահպանման, դրա որակի բարձրացման եւ օգտագործման խթանման ուղղությամբ»,- տվյալները մեկնաբանեց «ՄՏՍ Ռուսաստան»-ի տնօրեն Ալեքսանդր Պոպովսկին:
ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության բաժնետոմսերի 80% բաժնետեր «Բջջային ՀեռուստաՀամակարգեր» (ՄՏՍ) ԲԲԸ-ն Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում բջջային կապի ամենոխոշոր օպերատորն է: Ընկերության համաձայնեցված բաժանորդական բազան կազմում է 97.46 միլիոն բաժանորդ: Ռուսաստանի 82 շրջանների, ինչպես նաեւ Հայաստանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի, Ուզբեկստանի, Թուրքմենստանի բնակչությունը, որտեղ ՄՏՍ-ն ու նրա դուստր ձեռնարկությունները GSM ստանդարտով ծառայություններ մատուցելու լիցենզիաներ ունեն, կազմում է ավելի քան 230 միլիոն մարդ:

Число абонентов VivaCell по данным на январь 2010 года составило 2,08 млн.человек. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе компании VivaCell-MTS. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года в Армении зафиксирован 2.4% рост числа абонентов, прирост абонентской базы составил 0,05 млн. абонентов.
По данным отчета ОАО «Мобильные ТелеСистемы», консолидированное число абонентов компании по состоянию на 31 января 2010 года составило 97,46 миллиона пользователей.
«В условиях высокого проникновения мобильной связи, такой критерий как количество проданных SIM-карт теряет свою значимость. Мы ориентируемся на сохранение лояльной абонентской базы, повышение ее качества и стимулирование пользования», – прокомментировал данные директор «МТС Россия» Александр Поповский.
Владелeц 80% акций VivaCell-MTS ОАО «Мобильные ТелеСистемы» (МТС) является крупнейшим оператором мобильной связи в России и странах СНГ. Консолидированная абонентская база компании составляет 97,46 миллиона абонентов. Население 82 регионов России, а также Армении, Беларуси, Украины, Узбекистана, Туркменистана, где МТС и ее дочерние предприятия имеют лицензии на оказание услуг в стандарте GSM, составляет более 230 миллионов человек.