Մարտի 4-ի առավոտյան ադրբեջանցի հակերները կոտրել են «Միտք» վերլուծական կենտրոնի կայքէջը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է կենտրոնի նախագահ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը, կայքէջը գործում էր հնացած համակարգի հիման վրա, ուստի այն հեշտությամբ կարելի էր կոտրել: «Առաջիկա մեկ ժամում mitq.org կայքէջի աշխատանքը կվերականգնվի: Բացի այդ, պատրաստ է մեր կենտրոնի նոր կայքը` ac-mitq.org հացեով»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, ադրբեջանական կողմի հակաօրինական գործողությունները կապված են նրա հետ, որ Հայաստանը վերջերս կարողանում է հաջողությամբ հակահարված տալ հակահայկական քարոզչությանը, որ վարում է Ադրբեջանը: Մասնավորապես, ներկայացվել են Խոջալուի իրադարձությունների կեղծման ապացույցները xocali.net. կայքում:
«Միտք» վերլուծական կենտրոնը վերլուծում է Հարավային Կովկասում եւ սահմանակից շրջաններում ազգային, քաղաքական, տնտեսական գործընթացները : Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվում Հարավային Կովկասի երկրների փոխհարաբերությունների վրա միջազգային ռազմական, քաղաքական, տնտեսական կազմակերպությունների հետ: Հետազոտություններով ու վերլուծությամբ զբաղվում են հետազոտական խմբերի փորձագետներ եւ մասնագետներ:

4 Март 2010 - 12:04 AMT
Утром 4 марта азербайджанскими хакерами был взломан сайт армянского информационно-аналитического центра «Митк». Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net председатель центра Грант Мелик-Шахназарян, сайт работал на основе устаревшей системы и поэтому легко подвергся взлому. “В ближайший час работа сайта mitq.org будет восстановлена. Кроме того, готов новый сайт нашего центра по адресу ac-mitq.org”, – сказал он.
По его словам, противозаконные действия с азербайджанской стороны связаны с тем, что Армении в последнее время удается успешно отразить антиармянскую пропаганду, которую ведет Азербайджан. В частности, были представлены доказательства фальсификации “свидетельств” событий в Ходжалу на сайте xocali.net.
Аналитический центр «Митк» проводит анализы этноконфессиональных, политических, экономических процессов Южного Кавказа и сопредельных регионов. Особое внимание обращается на взаимоотношения стран Южного Кавказа с международными военными, политическими, экономическими, а также транснациональными организациями. Исследованием и анализом занимаются эксперты исследовательских групп и привлеченные специалисты.