Մարտի 4-ի առավոտյան ադրբեջանցի հակերները կոտրել են «Միտք» վերլուծական կենտրոնի կայքէջը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է կենտրոնի նախագահ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը, կայքէջը գործում էր հնացած համակարգի հիման վրա, ուստի այն հեշտությամբ կարելի էր կոտրել: «Առաջիկա մեկ ժամում mitq.org կայքէջի աշխատանքը կվերականգնվի: Բացի այդ, պատրաստ է մեր կենտրոնի նոր կայքը` ac-mitq.org հացեով»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, ադրբեջանական կողմի հակաօրինական գործողությունները կապված են նրա հետ, որ Հայաստանը վերջերս կարողանում է հաջողությամբ հակահարված տալ հակահայկական քարոզչությանը, որ վարում է Ադրբեջանը: Մասնավորապես, ներկայացվել են Խոջալուի իրադարձությունների կեղծման ապացույցները xocali.net. կայքում:
«Միտք» վերլուծական կենտրոնը վերլուծում է Հարավային Կովկասում եւ սահմանակից շրջաններում ազգային, քաղաքական, տնտեսական գործընթացները : Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվում Հարավային Կովկասի երկրների փոխհարաբերությունների վրա միջազգային ռազմական, քաղաքական, տնտեսական կազմակերպությունների հետ: Հետազոտություններով ու վերլուծությամբ զբաղվում են հետազոտական խմբերի փորձագետներ եւ մասնագետներ:

As Hrant Melik-Shahnazaryan , chairman of the center told a PanARMENIAN.Net reporter, the framework of their web site was outdated and therefore it was easily broken. "The work of mitq.org will be restored within several hours. Besides, the new site will be ready at www.ac-mitq.org, " he said.
According to him, illegal actions of the Azerbaijani hackers are conditioned by the fact that Armenia has recently been able to successfully repel the anti-Armenian propaganda waged by Azerbaijan. In particular, facts about falsifications of «evidence» in Khojalu have been publicized at xocali.net.
Mitq Analytical Center conducts analysis of ethnic, religious, political and economic processes in South Caucasus and adjacent regions. Particular attention is paid to the relationships of the South Caucasus with international military, political, economic, and transnational organizations. Research and analysis are conducted by experts engaged in research teams and outside experts.