Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները 3G ռոումինգից կարող են օգտվել 48 երկրի 60 օպերատորի միջոցով (3G հեռախոսի դեպքում), ինչպես նաեւ ընկերությունը պայմանագրեր է կնքել 111 GPRS ռոումինգ գործընկերների հետ 70 երկրներում եւ 79 CAMEL ռոումինգ գործընկերների հետ 51 երկրում:
«Հայկական առանձնահատկությամբ` միջազգային օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, միջազգային ռոումինգը դարձրել է իր գործունեության կարեւորագույն ուղղություններից մեկը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները բջջային կապից կարող են օգտվել ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ երկրի սահմաններից դուրս` ամբողջ աշխարհում: Ընկերությունն օրեցօր ընդլայնում է ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ռոումինգի սահմաններն իր հետվճարային եւ կանխավճարային բաժանորդների համար` ձեռք բերելով միջազգային ռոումինգի նոր գործընկերներ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համագործակցում է բոլոր աշխարհամասերի օպերատորների հետ` ամենուրեք կապ ապահովելով բոլորի համար»,- արձանագրում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Գործունեության առաջին իսկ օրվանից, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էապես ընդլայնել է այն երկրների աշխարհագրությունը, որտեղ իր բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայությունից` շուրջ 183 երկիր, որտեղ գործում են 402 ռոումինգ գործընկեր (ՄՏՍ խմբի ռոումինգ գործընկերներն այս ցանկում ընդգրկված չեն:): Բացի այդ` ընկերությունն ունի CAMEL ռոումինգի 79 գործընկեր 51 երկրում եւ GPRS ռոումինգի 111 գործընկեր` 70 երկրում: Աշխարհի շատ երկրներում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները ռոումինգ ծառայությունից կարող են օգտվել ավելի քան մեկ բջջային օպերատորի ցանցում: ՄՏՍ ընկերությանը լիարժեք ինտեգրվելուց հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները հնարավորություն կունենան ռոումինգից օգտվել նաեւ ՄՏՍ-ի ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:

As of today, VivaCell-MTS subscribers can enjoy access to 3G network services of 60 operators in 48 countries, provided they own a compatible 3G mobile phone. The Company plans expanding further the list of its 3G roaming partners in the near future, VivaCell-MTS press service told PanARMENIAN.Net.
“An international Operator with an Armenian flavor, VivaCell-MTS has made international roaming one of its most important business lines. VivaCell-MTS subscribers can enjoy mobile communication not only in Armenia but through the whole world. The Company is expanding on daily basis the boundaries of data and voice roaming for its post-paid and prepaid customers by increasing the number of its international roaming partners. VivaCell-MTS is developing cooperation with operators in all continents, we mean connection everywhere for everyone,” said VivaCell-MTS General Manager.
From the first day of its operation, VivaCell-MTS has significantly expanded the list of countries where its subscribers could roam, by bringing the total to 183 countries and 402 mobile operators (does not include the number of MTS Group roaming operators). In addition to that the Company achieved 79 CAMEL roaming partners in 51 countries and 111 GPRS roaming partners in 70 countries. In many countries roaming for VivaCell-MTS subscribers is provided by more than one mobile network. After full integration with MTS Group, VivaCell-MTS subscribers will also benefit from MTS Group’s large portfolio of roaming partners worldwide.