«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline) ներկայացրել է հրամանագիր, որը վերաբերում է բջջային կապից օգտվելու բարոյագիտությանը: «Երեխան, որը բջջային հեռախոս ունի, որոշակիորեն խոցելի է դառնում: Նրան կարող են անծանոթ մարդիկ զանգահարել, կարող են խաբել, վնաս հասցնել: Այս ամենից հետեւություն անելով, մենք ներկայացրել ենք բջջային հեռախոսից օգտվելու բարոյագիտության հրամանագիր», – տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է ընկերության մամլո քարտուղար Անուշ Բեգլոյանը` հանդես գալով «Անվտանգ բջջային կապ. դպրոցականների հնարավորությունների զարգացումը» համաժողովում:
Բեգլոյանի խոսքերի համաձայն, նոր տեխնոլոգիաները երեխաներին ե'ւ օգուտ են տալիս, ե'ւ վնաս:
ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) ներկայացուցիչ Լեյլի Մոշիրին կարեւորել է այն փաստը, որ «Արմենթել» ընկերությունը հովանավորում է միջոցառումը, ըստ նրա, դա վկայությունն է այն բանի, որ ընկերությունը միշտ պաշտպանելու է երեխաների իրավունքներն ու պատրաստ է սոցիալական պատասխանատվություն կրել:
2010 թ. մարտի 10-ին Երեւանում տեղի ունեցավ «Անվտանգ բջջային կապ. դպրոցականների հնարավորությունների զարգացումը» համաժողովը, որը կազմակերպել էր «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հայ օգնության հիմնադրամը:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) представила Хартию относительно этики пользования мобильной связью. «Ребенок, имея в руках мобильный телефон, в определенной степени становится уязвимым. Ему могут звонить незнакомые люди, могут обмануть, нанести вред. Исходя из этого, мы представили Хартию мобильного этикета”- сказала пресс-секретарь компании Ануш Беглоян, выступая на форуме «Безопасная сотовая связь: развитие возможностей школьников».
По словам Беглояна, новые технологии приносят детям и пользу и опасность. «Как сотовый оператор мы видим, что того плохого мирового опыта, когда ребенок становится уязвимым, в Армении пока нет, и мы должны попытаться предотвратить его появление, чтобы в последствии не бороться с результатами», – добавила она.
В свою очередь представитель Детского фонда ООН (UNICEF) Лейли Мошири отметила, что тот факт, что компания «АрменТел» спонсирует данное мероприятие, свидетельствует о том, что она всегда готова участвовать в защите прав детей и нести социальную ответственность.
10 марта 2010 года в Ереване прошел форум «Безопасная сотовая связь: развитие возможностей школьников», организованный Армянским фондом помощи «Центр поддержки детей».