«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է ռոումինգ-գործընկերների թվի ավելացման մասին: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին «ԱրմենՏելի» մամլո ծառայությունը, մարտի 11-ի դրությամբ ընկերության հաճախորդներին 3G ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 62 երկրի 86 օպերատորի ցանցում, GPRS-ռոումինգը` 80 երկրի 186 օպերատորի ցանցում, իսկ CAMEL ռոումինգը` 55 երկրի 95 օպերատորի ցանցում:
Այս տարվա ընթացքում Beeline ցանցի բաժանորդների համար բացվել է երկկողմանի 3G ռոումինգ եւ GPRS-ռոումինգ Վիետնամի, Եգիպտոսի, Գանայի, Իսրայելի, Քուվեյթի, Լատվիայի, ԱՄՆ-ի, Ֆիլիպինների մի շարք օպերատորների հետ:
«Օպերատորների ցանկը, որոնց ցանցում հասանելի է ռոումինգ ծառայությունները աճում է օրեցօր: Հայաաստանում «ԱրմենՏել»-ը ռոումինգ-գործընկերների քանակով ավանդաբար հանդիսանում է առաջատարը, եւ մենք շարունակում ենք աշխատել առաջատար դիրքերում մնալու համար` նպատակ ունենալով ապահովել առավելագույն հարմարավետություն մեր բաժանորդների համար»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Այսօրվա դրությամբ «ԱրմենՏել»-ի ռոումինգ գործընկերների թիվը կազմում է 498 օպերատոր աշխարհի 220 երկրում: Ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են ոչ միայն ցամաքում, այլ նաեւ մի շարք զբոսաշրջային նավերում եւ որոշ ավիաընկերությունների օդանավերում:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявила об увеличении числа роуминг-партнеров. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», по данным на 11 марта 3G роуминг доступен абонентам Beeline в сетях 86 операторов 62 стран мира, в то время как GPRS-роуминг – в зоне покрытия 186 операторов 80 стран, а CAMEL-роуминг – в сетях 95 операторов 55 стран.
С начала года для абонентов Beeline был открыт двусторонний 3G роуминг и GPRS роуминг с рядом операторов Вьетнама, Ганы, Египта, Израиля, Кувейта, Латвии, США, Филиппин, и др.
«Список операторов, в сетях которых нашим клиентам доступны услуги роуминга, растет с каждым днем. «АрменТел» традиционно является лидером в Армении по числу роуминг-партеров, и мы продолжаем работать для сохранения лидирующих позиций с целью обеспечения максимального комфорта для наших клиентов», – сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Общее количество роуминг-партнеров «АрменТел» на сегодняшний день составляет 498 операторов в 220 странах мира. Услуги роуминга доступны абонентам компании не только на суше, но и на ряде круизных лайнеров и в самолетах некоторых авиакомпаний.