«Արմենթել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Ռուսաստան, Կանադա եւ ԱՄՆ զանգերի սակագների իջեցման մասին «Հայերի աշխարհ» ծառայության շրջանակում: PanARMENIAN.Net-ին «Արմենթել»-ի մամլո ծառայությունից հաղորդել են, որ մարտի 15-ից Կանադայի եւ ԱՄՆ-ի ֆիքսված ու բջջային ցանցի համարներին ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը 13.99 դրամ է` նախկին 24 դրամի փոխարեն, իսկ Ռուսաստանի` (բացի Մոսկվայից եւ Սանկտ Պետերբուրգից) 29.99 դրամ` նախկին 49 դրամի փոխարեն: Դեպի Մոսկվա եւ Սանկտ Պետերբուրգ ելքային զանգի մեկ րոպեի սակագինը 24 դրամ է:
«Միջազգային զանգերի սակագների նվազեցումը մեր ընկերության արդյունավետ սակագնային քաղաքականության արդյունքն է, որը հնարավոր է դարձնում մատչելի ու որակյալ շփումը ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ նրա սահմաններից դուրս»,- նշեց «Արմենթել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Հայերի աշխարհ» ծառայությունը թույլ է տալիս թե' ֆիքսված, թե' շարժական կապի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդներին զանգահարել աշխարհի բոլոր երկրներ ինտերնետ-հեռախոսակապի (VoIP) սակագներով` առանց նախապես քարտ գնելու: Միջազգային զանգ կատարելու համար անհրաժեշտ է պարզապես հավաքել *88* (00) (երկրի կոդ) (քաղաքի կոդ) (բաժանորդի հեռախոսահամար): «Հայերի աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված միջազգային զանգերի հաշիվն ընդգրկվելու է բաժանորդին ներկայացվող հեռախոսային ընդհանուր հաշվում: Բաժանորդի ցանկության դեպքում, կարող է ներկայացվել զանգերի վերծանում, որտեղ «Հայերի աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված զանգերը կներկայացվեն առանձին:

15 Март 2010 - 13:57 AMT
Абоненты «АрменТел» (торговая марка Beeline) могут звонить в Россию, США и Канаду по сниженным ценам в рамках услуги «Мир армян». Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», с 15 марта стоимость минуты исходящего звонка на фиксированные и мобильные номера США и Канады составляет 13.99 драмов, вместо прежних 24 драмов. а на номера России – 29.99 драмов, вместо прежних 49 драмов (кроме Москвы и Санкт-Петербурга). Цена минуты исходящего звонка в Москву и Санкт-Петербург составляет 24 драма.
«Понижение тарифов на международную связь – результат эффективной тарифной политики компании, благодаря которой наши абоненты имеют возможность пользоваться качественной и доступной связью не только на территории страны, но и за ее пределами», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Услуга «Мир армян» позволяет физическим лицам – абонентам как фиксированной, так и мобильной связи Beeline, осуществлять международные звонки во все страны мира посредством VoIP-телефонии. Для совершения международного звонка абоненту необходимо набрать 88 (00) (код страны) (код города) (номер абонента). Счет за осуществленные посредством данной услуги международные звонки входит в общий счет абонента за использование телефонной связи. По желанию абонента предоставляется детализация звонков, где отдельной строкой будут указаны все звонки, совершенные в рамках услуги «Мира армян».