2009 թ. «ԱրմենՏել» ընկերության գործողությունների մաքուր դրամամուտքը նվազել է 7.2 տոկոսով` կազմելով 72.687 մլն, դրամ, ընդ որում, ամենաշատ անկումը նկատվել է բջջային հեռախոսային կապի բնագավառում (-12.7 տոկոս): «ԱրմենՏել» ՓԲԸ մամլո ծառայությունից PanARMENIAN.Net -ին հաղորդել են, որ բջջային կապի մատուցած ծառայությունների դիմաց 2009 թ. ստացած դրամամուտքը կազմել է 28.819 մլն դրամ, իսկ ֆիքսված կապի բնագավառում դրամամուտքը կազմել է 43.868 մլն դրամ:
Ընկերության բջջային կապի բաժանորդների թիվն աճել է 0.2 տոկոսով` 2008 թ. համեմատ, կազմելով 545 հազ.: Իսկ լայնագիծ ինտերնետ ծառայությունից օգտվողների թիվը 2009թ. աճել է 184.8 տոկոսով` կազմելով 26.2 հազ բաժանորդ:
Ռուսական ռուբլով արտահայտված «Վիմպելկոմի» դրամամուտքը 2009 թ. կազմել է 275.2 մլրդ ռուբլի, որը 10տոկոսով ավելի բարձր է, քան 2008 թ.:
2009 թ. ԱՊՀ-ում բաժանորդների բազան հիմնականում կայուն է մնացել, իսկ լայնագիծ հասանելիության բաժանորդների թիվը ավելացել է 4 անգամ` 2008 թ. ցուցանիշների համեմատ:

18 Март 2010 - 15:53 AMT
Чистая операционная выручка компании “АрменТел” за 2009 год снизилась на 7, 2% по сравнению с предыдущим годом, составив 72 687 млн. драм, причем наибольший спад отметился в сфере мобильной телефонной связи (-12,7 %). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ЗАО “АрменТел”, выручка от предоставления услуг мобильной связи в 2009 году составила 28 819 млн. драм, в то время как выручка от сферы фиксированной связи составила 43 868 млн. драм.
Между тем, число абонентов сотовой связи компании «АрменТел» (брэнд Beeline) выросло на 0,2% по сравнению с 2008 годом, составив 545 тыс.. А число пользователей услуг широкополосного Интернета в 2009 году выросло на 184,8 %, составив 26,2 тысячи абонентов.
Вместе с тем, как отмечается в финансовом отчете за 2009 год, OAO “ВымпелКом”, являющегося 100% владельцем компании “АрменТел”, в рублевом выражении общая выручка “Вымпелком” составила 275,2 миллиарда рублей, что соответственно на 10% выше, чем в 2008 году. Снижение общей выручки по СНГ в долларовом выражении на 13,1% компания связывает с укреплением доллара по отношению к местным валютам. Численность абонентской базы в СНГ в 2009 году оставалась практически стабильной, в то время как число абонентов широкополосного доступа к Интернет увеличилось в 4 раза по сравнению с показателем 2008 года.