«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն, որը մտնում է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի մեջ, մտադիր չէ հաճախորդներին բջջային կապի ռոումինգի ծառայություններից զրկել Լեռնային Ղարաբաղում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց «ԱրմենՏել» ընկերության Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Ադրբեջանական Day.az ինտերնետ-թերթը հերթական անգամ «ՎիմպելԿոմ» ընկերությանը մեղադրել է «Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը չհարգելու համար», քանի որ ընկերությունը ռոումինգի ծառայություններ է մատուցում Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում:
Մինչդեռ ԼՂՀ-ում գործող «Ղարաբաղ-Թելեքոմ» բջջային կապի օպերատորը համաձայնագրեր ունի աշխարհի 80 երկրների 120 օպերատորների հետ: «Մենք անհրաժեշտ չենք համարում ռոումինգից զրկել մեր ընկերության հաճախորդներին եւ դրանով իսկ նրանց կորուստ հասցնող իրադրության մեջ դնել այլ օպերատորների հաճախորդների նկատմամբ»,- ասաց Անուշ Բեղլոյանը:

ЗАО “АрменТел”, входящее в группу компаний «ВымпелКом», не намерено лишать своих клиентов услуг роуминга сотовой связи в Нагорном Карабахе. Об этом PanARMENIAN.Net заявила руководитель Службы по связям с общественностью компании “АрменТел” Ануш Беглоян.
Азербайджанская интернет-газета Day.az в очередной раз обвинила компанию «ВымпелКом» “в неуважении территориальной целостности Азербайджана”, поскольку компания предоставляет роуминг-услуги на территории Нагорного Карабаха.
Между тем, действующий в НКР оператор мобильной связи “Карабах-Телеком” имеет соглашения с 120 операторами в 80 странах мира. “Мы не считаем необходимым лишать услуг роуминга клиентов нашей компании и ставить их тем самым в ущербное положение по отношению к клиентам других операторов»,- сказала Ануш Беглоян.