Ամերիկահայ հայտնի սոցիալական ձեռներեց Ալեքսիս Օհանյանը մարտի 25-ին հանդիպեց Հայաստանի հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: «Աշխարհում խնդիրները չափազանց շատ են. անհրաժեշտ է ձեր լսարանը կենտրոնացնել կոնկրետ խմբի կամ առանձին մարդու վրա»,- խորհուրդ տվեց նա ներկաներին:
2007 թվականին Ալեքսիս Օհանյանը հիմնադրեց Breadpig սոցիալական ձեռնարկությունը զվարճալի ապրանքներ վաճառելու նպատակով: Վաճառքից ստացված հասույթը նա դպրոցներին շինարարությանն ուղղեց:
Bradpig-ի վերջին արտադրանքը` xkcd գիրքը (xkcd հայտնի վեբկոմիքսի մասին) վաճառվել է 25 000 օրինակից: Վերջին 2 տարիներին ընկերությունը բարեգործական նպատակների համար հատկացրել է մոտ $100 000:
Ալեքսիս Օհանյանը հայտնի է նաեւ որպես reddit.com կայքէջի հիմնադիր:
Հանդիպման կազմակերպիչը «Պրոֆեսիոնալները հանուն քաղաքացիական հասարակության» ՀԿ-ն է, որը ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) «Հայաստանում ՀԿ սեկտորի զարգացումը» ծրագրի իրավահաջորդն է:

A well-known social entrepreneur Alexis Ohanian from the U.S. met on March 25 with representatives of nongovernmental organizations in Armenia. “There are many problems in the world: it is necessary to focus your audience on a specific group or a person,”Alexis Ohanian said. Alexis Ohanian is also known as co-founder of news aggregator reddit.com.
In 2007, Alexis Ohanian founded a social enterprise Breadpig for sale of amusing things. All proceeds from the sales he directed to construction of schools. Breadpig sold 25 000 copies of its last product Book xkcd. Over the last 2 years the company has provided to charity about $ 100 000.
The meeting was organized by “Professionals for Civil Society” NGO, the successor of the USAID program “Development of NGO sector in Armenia”.