Մարտի 30-ին Երեւանում մեկնարկել է iCON Communications-ի կողմից կազմակերպված 5-օրյա oնլայն «Շարժական օլիմպիադան»: Միջոցառումը միտված է կարեւորելու կրթության դերը համացանցի միջոցով եւ նվիրված է ընկերության գործունեության առաջին տարեդարձին: iCON Communications-ը խրախուսում է հայ երիտասարդության ընդհանուր ինտելեկտուալ զարգացվածությունը: Օնլայն հարցաշարին պատասխանելու եւ արժեքավոր նվերներ (կապի ծառայություններ) ստանալու նպատակով ակնկալվում են 250-300 մասնակիցներ: Հաղթողներ կճանաչվեն ամենասեղմ ժամանակում ամենաշատ հարցերին ճիշտ պատասխանողները: Շարժական օլիմպիադան կանցկացվի մարտի 30-ից մինչեւ ապրիլի 3-ը եւ մրցակիցներին հնարավորություն կտա մասնկացել օնլայն վիկտորինայի, որի հարցաշարը բաղկացած կլինի մաթեմատիկայից, հայոց լեզվից, պատմությունից/արվեստից, ինչպես նաեւ ընդհանուր գիտելիքների վերաբերյալ հարցերից, որոնց պատասխանը գտնելու համար անհրաժեշտ է իրական ժամանակում օնլայն փնտրում կատարել: Մասնակիցները կխաղան վիկտորինան` բարձրանալով iCON-ի օլիմպիադայի մեքենան, որը կունենա 4 լափթոփներ` միացված iCON-ի անլար լայնաշերտ ինտերնետին:iCON-ի օլիմպիադայի մեքենան 5 օր շարունակ կկայանի օրեկան 2 վայրում:Հաղթող կընտրվի ամենակարճ ժամանակահատվածում առավել շատ ճիշտ պատասխաններ տված մասնակիցը: Կլինեն երեք հաղթողներ, որոնցից յուրաքանչյուրը կստանա iCON-ի տարբեր սակագնային պլաններից մեկը` 1-ին տեղ` iCON optima 12 ամսվա համար (240,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ); 2-րդ տեղ` iCON media for 6 ամսվա համար (90,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ); 3-րդ տեղ` iCON connect for 3 ամսվա համար (30,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ): Մնացած մասնակիցները կարող են զեղչեր ստանալ ընկերության ծառայությունների մատուցման հարցում` ներկայացնելով գրանցման ֆլայերը:
iCON Communications-ը լայնաշերտ Ինտերնետ ծառայության առաջատար մատակարար է Հայաստանում, որը ջանում է ապահովել լավագույն տեխնիկական կատարողականություն ու հաճախորդների սպասարկում: iCON-ը նպատակ ունի բացահայտել ստեղծագործական եւեւ տնտեսական պոտենցիալը, որն առաջ է բերվել Հայաստանում վերջերս տեղ գտած կենսամակարդակի եւ սպառողական վստահության աճի հաշվին, ինչպես նաեւ նպաստել դրա զարգացմանը:
Գրանցվելով 2007թ.-ի վերջում` iCON-ը սկսեց մատուցել բարձր որակի ինտերնետ ծառայություն 2009թ. մարտին: iCON-ի ցանցն այժմ ծածկում է Երեւանի տարածքի 70 քառակուսի կիլոմետր, ներառյալ հետեւյալ տարածքները` Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Վահագնի թաղամաս, Քասախ գյուղ, Զեյթուն, Կայարան, Նոր Նորքի 2-8 զանգվածներ եւ Ավան:

Мобильная олимпиада, организованная компанией iCon Communications, стартовала 30 марта в Ереване. Kак отметил на встрече с журналистами исполнительный директор iCON Communications Раффи Касанджян, компания решила таким образом отметить год своей деятельности в Армении. Интеллектуальная игра основана на технологиях беспроводной широкополосной Интернет-связи. В ней могут принять участие, как студенты, так и все желающие без возрастных ограничений. «Мы задумались, как Интернет может способствовать развитию государства и решили представить пользователям возможности Интернета не только как средства общения, но и как источника знаний», – сказал он. До 3 апреля с 12:00 до 17:00 микроавтобус, оборудованный беспроводной Интернет связью и ноутбуками, побывает в тех районах Еревана, где действует зона покрытия провайдера.
Ожидается, что за 5 дней в online-игре примут участие до 300 человек. Победители определятся из числа участников, правильно ответивших на наибольшее количество вопросов за кратчайшие сроки. Победитель олимпиады получит 12-месячную подписку на тариф iCON optima (стоимостью 240 000 драм). Для второго места предусмотрена шестимесячная подписка на тариф iCON media (стоимостью 90 000 драм), для третьего места – трехмесячная подписка на тариф iCON connect (стоимостью 30 000 драм). Остальные участники могут получить скидки на услуги компании, предъявив регистрационный флаер.
iCON Communications провайдер услуг широкополосного доступа, основанный в конце 2007 года, начал предоставлять услуги Интернет-связи в марте 2009 года. В настоящее время сеть iCON покрывает более 70 кв км. в Ереване.