Orange Armenia ընկերությունն իր բաժանորդներին ներկայացրեց Orange TV բջջային հեռուստատեսության ծառայությունը, որն այսուհետ թույլ կտա նրանց անմիջապես իրենց բջջայինի էկրանին դիտել 16 տեղական եւ արտասահմանյան հեռուստաալիքներ 5 լեզուներով, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց ընկերության մամլո ծառայությունը:
Orange-ն առաջարկում է առաջին բջջային հեռուստատեսությունը Հայաստանում, որը հնարավոր է դիտել ոչ միայն 3G, այլ նա— 2G հեռախոսների միջոցով, եւ որը հասանելի է պատկերի բարձր հստակության HD որակով:
Orange TV-ի շնորհիվ բազմաթիվ հեռուստաալիքներ հասանելի են դառնում Հայաստանի բնակչության գրեթե 85%-ի համար, ովքեր գտնվում են Հայաստանի ամենաընդարձակ գերժամանակակից 3G+ ցանցի ծածկույթի ներքո:

17 Март 2010 - 12:21 AMT
Компания Orange Armenia запустила услугу мобильного телевидения Orange TV для своих абонентов. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании, для пользователей услуги будут доступны 16 местных и иностранных телеканалов на 5 языках.
Мобильное телевидение Orange TV в высоком качестве HD доступно не только для телефонов, поддерживающих стандарт 3G, но и для 2G телефонов. Активизация услуги бесплатна, оплата взимается лишь за объем использованного Интернет-траффика.
Как отметили в компании, Orange TV доступна для 85% населения Армении, находящихся в зоне покрытия сети 3G+.