Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) Cornet-Am ընկերությանը լրացուցիչ ռադիոհաճախականություններ է տրամադրել Ծաղկաձոր և Երևան քաղաքներում ռադիոռելեային կապի կազմակերպման համար: Ինչպես հայտնել են PanARMENIAN.Net-ին ՀԾԿՀ մամլո ծառայությունից, 14711 ՄՀց, 14739 Մհց, 15313 ՄՀց, 15159 ՄՀց հաճախականությունները մեկ տարի ժամկետով տրամադրվել են Cornet-Am ընկերությանը: Ընկերությունը նախատեսում է օգտագործել հաճախականությունները ձայնային և տեսագրային ծառայությունների` անլար փոխանցման ծառայության համար:
“ԿՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ”-ի դուստր ընկերություն Cornet-AM-ն Ինտերնետ մուտք գործելու և տվյալները հաղորդելու և Հայաստանում Wi-Max-ի ծառայությունների միակ տրամադրող խոշորագույն ընկերություններից է: Ընկերության ցանցը տվյալ պահին մայրաքաղաքից բացի ընդգրկում է 18 քաղաքներ հարակից բնակավայրերով:

Комиссия по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) предоставила компании Cornet-Am дополнительные радиочастоты для организации радиорелейной связи на территории городов Цахкадзор и Ереван. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе КРОУ, частоты 14711МГц 14739 Мгц 15131 Мгц 15159 Мгц переданы компании Cornet-Am сроком на год.
Компания планирует использовать частоты для предоставления услуг беспроводной передачи голосовых и видеоданных.
Дочерняя компания «КОМСТАР-ОТС» Cornet-Am является одним из крупнейших поставщиков услуг доступа в Интернет и передачи данных и единственным поставщиком услуг Wi-Max в Армении. Сеть компании на данный момент помимо столицы включает 18 городов с прилегающими населенными пунктами.