“ԱրմենՏել” ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) միացել է Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65 ամյակին նվիրված “Կեցցե հաղթանակը” միջազգային հայրենասիրական ակցիային: Ակցիայի շրջանակում Beeline բջջային ցանցի բաժանորդները, զանգահարելով 1945 անվճար հեռախոսահամարին, կարող են իրենց շարժական հեռախոսում տեղադրել պատերազմական տարիների ճանաչված երգերը (“Մութ գիշեր”, “Կատյուշա”, “Սլավոնուհու հրաժեշտը”, “Հաղթանակի օր”, “Կապույտ թաշկինակ”), փոխել հեռախոսի պաստառը Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65 ամյակին նվիրված պաշտոնական տարբերանշանով ինչպես նաև լսել ամենօրյա Խորհրդային տեղեկատվական բյուրոյի տեսությունը, որը հնչել է խորհրդային ժողովրդի համար այդ օրը ուղիղ 65 տարի առաջ:
“Հաղթանակի օրը նշանակալից իրադարձություն է նախկին ԽՍՀՄ երկրների ժողովրդների համար: Այս քայլով մենք օգնում ենք մարդկանց հիշողություններում արթնացնել այն սխրանքները, որոնք մեր պապերն իրագործել են հանուն ապագա սերնդի”, – նշեց “ԱրմենՏել”-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մեղեդին կամ տարբերանշանը բեռնելուց ընկերության տրաֆիկի եկամուտը, ներառյալ “Իմ մեղեդին” ծառայությունից օգտվելու օրավարձը “ԱրմենՏել” ընկերությունը ամբողջությամբ կփոխանցի Հայրենական պատերազմի վետերաններին: Բեռնման համար տրաֆիկի տարիֆիկացումն իրականացվում է համաձայն բաժանորդի սակագնային փաթեթի:
Ռուսաստանի և Հայաստանի Beeline բաժանորդների հետ համատեղ ակցիային մասնակցում են նաև “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ դուստր ձեռնարկության բաժանորդները` Ղազախստանում, Տաջիկստանում և Ուկրաինայում:

«АрменТел» примет участие в международной акции «Ура победе!», посвященной 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел» в рамках акции, абоненты Beeline могут позвонить на бесплатный номер 1945 и установить в качестве рингтона и мелодии вместо гудков своего телефона одну из популярных мелодий военных лет («Темная ночь», «Катюша», «Прощание славянки», «День победы», «Синий платочек»); установить официальную эмблему празднования 65-летия победы в Великой Отечественной Войне на дисплей телефона; также прослушать сводку Совинформбюро, прозвучавшую для советских людей в этот самый день ровно 65 лет назад.
«День Победы – знаменательная дата для всех жителей стран бывшего СССР. Сегодня мы помогаем воссоздать в людской памяти подвиги, совершенные нашими дедами во имя грядущих поколений», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Все вырученные средства за интернет-трафик при скачивании мелодий или эмблемы, а также абонентская плата за услугу «Своя мелодия» будет в полном объеме перечислен компанией «АрменТел» на нужды ветеранов Великой Отечественной Войны. Тарификация трафика за скачивание производится в соответствии с тарифным планом абонента. Акция продлится до 11 мая 2010 года. Наряду с российскими и армянскими абонентами в акции также участвуют клиенты Beeline в Казахстане, Таджикистане и Украине.