Ապրիլի 3-ին ավարտվեց iCON Communications-ի կազմակերպած 5-օրյա օնլայն “Շարժական Օլիմպիադան”, որի ընթացքում ավելի քան 275 հոգի հաջողությամբ մասնակցեցին օնլայն մրցույթին: PanARMENIAN.Net –ին iCON Communications-ի մամլո ծառայությունից հաղորդել են, որ 87 մասնակիցներ 30 հարցերից 50% և ավելի ճիշտ պատասխաններ են տվել: Կարևոր է նշել նաև այն փաստը, որ մասնակիցների 71%-ը 18-29 տարեկան էին: Ամենակարճ ժամանակում հարցերի առավելագույն ճիշտ պատասխաններ տված մասնակիցներին շնորհվել են մրցանակներ: Մրցանակների հանձնումը տեղի է ունեցել ապրիլի 8-ին` iCON Communications-ի գրասենյակում:
1-ին տեղը զբաղեցրած Սարգիս Ծատուրյանին շնորհվել է iCON GO optima փաթեթի 12 ամսվա անվճար բաժանորդագրում: 2-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Բեգլարյանին` iCON GO media փաթեթի 6 ամսվա բաժանորդագրում և 3-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Հովհաննիսյանին` iCON GO connect փաթեթի 3 ամսվա անվճար բաժանորդագրում:
iCON Communications-ի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը նշել է. «ՄԵնք շատ ուրախ ենք Օլիմպիադայի նման արդյունքների համար, և ես մեծ ուրախությամբ ինքս շնորհեցի մրցանակները հաղթողներին: iCON-ի «Շարժական օլիմպիադան» նպատակ ուներ ընդգծելու համացանցի կարևորությունը` որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր, մեր մասնակիցները հնարավորություն ունեին տեղում օնլայն որոնման միջոցով գտնել մրցույթի հարցերի ճիշտ պատասխանները»:
iCON Communications-ը լայնաշերտ Ինտերնետ ծառայության մատակարար է Հայաստանում: Գրանցվելով 2007թ.-ի վերջում` iCON-ը սկսեց մատուցել բարձրորակ ինտերնետ ծառայություն 2009թ. մարտին: iCON-ի ցանցն այժմ ծածկում է Երևանի տարածքի 70 քկմ:

9 Апрель 2010 - 11:21 AMT
В пятидневной «Мобильной олимпиаде», организованной компанией iCon Communications, приняло участие более 275 человек. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе iCON Communications 87 участников правильно ответили более чем на половину вопросов. Возраст участников составил от 18 до 29 лет. Занявший первое место Саргис Цатурян получил годовую подписку на пакет iCON GO Optima. Второе место было присуждено Артуру Бегларяну, который получил полугодовую подписку на пакет iCON GO media и Артур Ованнисян, занявший третье место, получил трехмесячную подписку на пакет iCON GO connect.
«Мы очень довольны результатами Олимпиады. Мы стремились обратить внимание на возможности Интернета в качестве источника получения знаний. Участникам конкурса была предоставлена возможность найти правильные ответы на вопросы при помощи online поиска», – сказал исполнительный директор компании iCON Communications Раффи Касарджян.
«Мобильная олимпиада», состоявшаяся с 30 марта по 3 апреля в Ереване, основана на технологиях беспроводной широкополосной Интернет-связи.
iCON Communications – провайдер услуг широкополосного доступа, основанный в конце 2007 года, начал предоставлять услуги Интернет-связи в марте 2009 года. В настоящее время сеть iCON покрывает более 70 кв. км. в Ереване.