“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է լայնաշերտ ինտերնետ հասանելիության Hi Line ծառայությանը միանալու ակցիայի երկարաձգման մասին: Մինչև 2010թ-ի մայիսի 15-ը ներկայացնելով միացման հայտ և կնքելով համապատասխան պայմանագիր` հաճախորդները կստանան անվճար ADSL մոդեմ, ինչպես նաև Hi Line ծառայության միացումը կիրականացվի անվճար, PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է “ԱրմենՏելի” մամլո ծառայությունը:
“Հանդիսանալով Հայաստանում կապի խոշորագույն ինտեգրված օպերատոր` “ԱրմենՏել”-ն առաջինն էր, որ լայնաշերտ ինտերնետ-հասանելիությունը դարձրեց մասսայական: Մենք հետագայում նույնպես մտադիր ենք մնալ առաջատարի դիրքում` շարունակելով իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք ուղղված են հասարակության ամենալայն շերտերի համար ինտերնետն առավել հասանելի դարձնելուն”,- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ակցիայի պայմանների համաձայն միացումից հետո` առաջին 12 ամսվա ընթացքում, անսահմանափակ սակագնային փաթեթից օգտվող հաճախորդները կարող են անցում կատարել ավելի բարձր արագությամբ անսահմանափակ սակագնային փաթեթների: Եթե բաժանորդն օգտվում է մեգաբայթային սակագնային պլաններից, ապա նա կարող է անցնել դեպի անսահմանափակ սակագնային պլան կամ ավելի մեծ լիմիտով փաթեթ:
“Hi-Line” ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որը թույլ է տալիս սովորական հեռախոսագծով ապահովել ինտերնետ-հասանելիություն: “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն տրամադրում է այս ծառայությունը 2007 թ-ից, իսկ 2009թ-ից այն հասանելի է ոչ միայն Երևանում, այլև մարզերում: 2010 թվականի ապրիլի 12-ի դրությամբ մատուցվող ծառայության աշխարհագրությունն ընդգրկում է Հայաստանի մարզերի 27 քաղաք:

Компания «АрменТел» продлила акцию по подключению к услуге широкополосного доступа в Интернет – Hi Line. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе “АрменТел”, оформив заявку на подключение до 15 мая 2010 года и заключив соответствующий контракт, клиенты получат доступ в Интернет без платы за подключение и ADSL- модем.
«Являясь крупнейшим интегрированным оператором связи в Армении, «АрменТел» первым превратил широкополосный доступ в Интернет в массовый продукт. Мы намерены и впредь оставаться лидерами и продолжим осуществлять программы, направленные на повышение доступности Интернета для самых широких слоев населения», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко. Согласно условиям акции, в течение первых 12 месяцев после подключения клиент безлимитного тарифного плана может перейти на тариф, обеспечивающий большую скорость. Если абонент подключен к мегабайтному тарифному плану, то переход возможен либо на безлимитный ТП, либо на тариф с большим объемом трафика. Услуга Hi Line обеспечивает высокоскоростной доступ в Интернет по технологии ADSL, через обычные телефонные линии. ЗАО «АрменТел» предоставляет услугу с 2007 года. С начала 2009 года она доступна не только в Ереване, но и в регионах Армении. По состоянию на 12 апреля 2010 года география услуги охватывает 27 городов во всех регионах Армении.
ЗАО “АрменТел” (бренд Beeline) является дочерним предприятием группы компаний “ВымпелКом”, в которую входят операторы связи, предоставляющие услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет в России, Армении, Грузии, Казахстане, Таджикистане, Узбекистане, Украине, Вьетнаме и Камбодже. Лицензии группы компаний «ВымпелКом» охватывают территории с общим населением около 340 млн. человек.