Շուրջ 70 խոշոր ռուսական ընկերություններ 2010-ի հոկտեմբերի վերջին և նոյեմբերի սկզբին մասնակցելու են Ռուս-հայկական նորարարական արդյունաբերական ցուցահանդեսին:
Ինչպես հայտնել են PanARMENIAN.Net-ին “Ռուսհամագործակցություն” դաշնային գործակալության մամլո ծառայությունից, ցուցահանդեսին և համատեղ բիզնես-համաժողովին մասնակցելու համար Հայաստան է ժամանելու ռուսական պատվիրակությունը Ռուսաստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Եվգենի Պրրիմակովի գլխավորությամբ:
Երրորդ ռուս-հայկական ցուցահանդեսն ընդգրկում է այնպիսի բնագավառներ, ինչպիսիք են կապը և հեռահաղորդակցությունը, ՏՏ-ն, նորարարարությունները և ներդրումները, մեքենաշինությունը, մետաղագործությունը, էներգետիկան, շինարարությունը, տրանսպորտը և լոգիստիկան, բանկերը և ապահովագրական ընկերությունները, բժշկությունը, կրթությունը, զբոսաշրջությունը և այլն: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են Ռուսհամագործակցություն” դաշնային գործակալությունը, “Զարուբեժ-Էքսպո” ԲԲԸ-ն, Multi Group կոնցեռնը:

Около 70-ти крупных российских компаний примут участие в Российско-армянской инновационно-промышленной выставке в конце октября – начале ноября 2010 года в Ереване.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерального агентства «Россотрудничество», для участия в выставке и совместном бизнес-форуме в Армению прибудет российская делегация во главе с президентом Торгово-промышленной палаты России Евгением Примаковым.
Третья по счету российско-армянская выставка охватывает такие отрасли, как связь и телекоммуникации, ИТ, инновации и инвестиции, машиностроение, металлургия, энергетика, строительство, транспорт и логистика, банки и страховые компании, медицина, образование, туризм и др. Организаторы выставки – Федеральное агентство «Россотрудничество», ОАО «Зарубеж-Экспо», концерн Multi Group.