PanARMENIAN.Net –ին հաղորդել են, որ Ապագա Թեքնոլոջիս ընկերությունը ապրիլի 27-ին՝ ժամը 9:30-ին “Արմենիա Մարիոթ” հյուրանոցում կազմակերպում է տեղեկատվական անվտանգության կառավարման համակարգերի ISO 27000 ստանդարտների և հավաստագրման մասին սեմինար` բանկերի և ֆինանսական ոլորտի ընկերությունների ղեկավարների ու ՏՏ բաժինների պատասխանատուների համար:
“Կառավարության որոշումը ISO/IEC 27000 միջազգային ստանդարտները տեղայնացնելու և որպես ազգային ստանդարտ ընդունելու մասին Հայաստանի տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում պատմության նոր էջ է բացում: Մյուս կողմից, սա զարգացման նոր փուլ է Հայաստանի ֆինանսաբանկային համակարգում”, – ասաց Ապագա Թեքնոլոջիսի տնօրեն Միշել Դավուդյանը: “Մենք ուրախ ենք, որ արդեն մի քանի հայաստանյան բանկեր հետաքրքրություն են հայտնել ISO 27001 հավաստագրման ճանապարհն սկսելու հարցում”:
“ISO 27001 հավաստագրման գործընթացը բավականին ժամանակատար է, սակայն կազմակերպությունները` հատկապես ֆինանսաբանկային ոլորտի խաղացողները, պետք է գիտակցեն, թե ինչ առավելություններ է տալիս ստանդարտներին համապատասխանելը եւ հավաստագիր ունենալը: Առավելությունները, անշուշտ, բազմաթիվ են, սակայն կընդգծեմ միայն մի քանիսը՝ մրցակիցներից տարբերվելը, շուկայական դիրքերի ամրապնդումը, վստահության աճը, նոր գործարար հնարավորությունները՝ հատկապես արտասահմանյան գործընկերների հետ”, – ասաց Ապագա Թեքնոլոջիսի տեղեկատվական անվտնագության ավագ աուդիտոր Ալեքսիս Հիրշհորնը:

26 Апрель 2010 - 14:36 AMT
Семинар по управлению в сфере информационной безопасности и стандартов сертификации ISO 27000 пройдет в Ереване
Семинар по управлению в сфере информационной безопасности и стандартов сертификации ISO 27000 пройдет в Ереване 27 апреля. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании Apaga Technologies, организатора семинара, в мероприятии примут участие руководители и ИТ-менеджеры банков и финансовой сферы.
“Постановление правительства по локализации международных стандартов ISO / IEC 27000 и решение принять их в качестве национальных стандартов открывает новую страницу в сфере информационной безопасности Армении. Это также новый этап развития армянской банковской и финансовой систем», – сказал генеральный директор Apaga Technologies Мишель Давудян.
Между тем, как заметил Главный ИТ-аудитор Apaga Technologies Алексис Хиршхорн, Получение сертификата ISO 27001 – долгий процесс, однако организации, в основном игроки в банковской и финансовой сфере, должны осознать какие преимущества они получат получат после сертификации.
“Преимуществ, конечно много, но я хочу отметить некоторые из них: возможность отличиться от конкурентов, повысить свой уровень на рынке и доверие к своей компании, получить новые возможности, особенно в сотрудничестве с инострзнными партнерами”, – сказал Алексис Хиршхорн.