U!Com-ը մտադիր է ֆիքսված հեռախոսակապ տրամադրել արդեն ամռան ավարտին` սեփկան մանրաթելային մալուխի հիման վրա: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է ընկերության մարքեթինգային բաժնի ղեկավար Մանուշակ Մելքումյանը: «Այս պահի դրությամբ ընթանում են մալուխի անցկացման շինարարական աշխատանքները, բանակցություններ են ընթանում հեռախոսակապի միջազգային օպերատորների հետ»,-ասել է Մ.Մելքումյանը: Ըստ նրա, ընկերությունը պատրաստվում է հարմար սակագներ առաջարկել իր հաճախորդներին: Ընկերության մրցունակությունը պետք է ապահովի սեփական օպտիկա-մանրաթելային մալուխային գիծը, ինչը թույլ կտա կրճատել ծառայությունների համար անհրաժեշտ ծախսերը: U!Com-ի ֆիքսված կապը կգործի Երևանի տարածքում, իսկ հետագայում, նաև այն տարածաշրջաններում, որտեղ կանցկացվի ընկերության մալուխը:
U!Com-ը ապրիլի սկզբին ստացել է 6045 կոդը և 10 հազար համար տրաամդրելու իրավունքը: Ընկերությունը նաև մտադիր է հայկական շուկա հանել նոր թվային հեռախոս, որը կունենա ինչպես ֆիքսված, այնպես էլ բջջային կապի հնարավորություն, կունենա տեսազանգ և sms-հաղորդագրություն ուղարկելու հնարավորություն: 2007թ. հիմնված U!Com ընկերությունը տրամադրում է Ինտերնետ-կապ, IP-հեռուստատեսություն և նոր սերնդի թվային կապ:

Компания U!Com планирует предоставлять услуги фиксированной телефонной связи, на основе оптико-волоконных линий с конца лета 2010 года. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила руководитель маркетингового отдела компании Манушак Мелкумян. “На данный момент идут подготовительные работы по строительству сети, ведутся переговоры с международными операторами телефонной связи”, – сказала Манушак Мелкумян. По ее словам, компания готовится предоставить удобные тарифные планы своим абонентам. Конкурентоспособность компании должна обеспечить собственная оптико-волоконная линия, что позволит сократить затраты на предоставляемые услуги. Фиксированная связь U!Com будет предоставляться на территории Еревана, а в дальнейшем, услуги будут доступны в тех регионах, где будет проведена оптико-волоконная сеть компании.
Компания U!com получила код 6045 и возможность занять 10 тыс. номеров в этой номерной емкости для предоставления услуг фиксированной телефонной связи в начале апреля 2010 года. Компания также анонсировала о появлении на армянском рынке нового цифрового телефона, совмещающего возможности фиксированной и сотовой сети для фиксированной связи и оснащенный такими функциями, как видеозвонок, отправка sms-сообщения и др. Основанная в 2007 году, компания U!Com предоставляет 3 вида телекоммуникационных услуг: Интернет-связь, IP-телевидение и телефонная цифровая связь нового поколения.