«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է, որ Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները մինչև 2010 թ-ի վերջը ազատված են ամրակցված կապի ծառայությունների համար բաժանորդային վճարից:
PanARMENIAN.Net-ին «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից հաղորդում են, որ Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65 ամյակին նվիրված ակցիայի շրջանակում ՀՄՊ վետերանները, տոնական օրերին այցելելով Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներ, հնարավորություն ունեին անվճար զանգահարելու Հայաստանում և աշխարհի ցանկացած վայրում բնակվող իրենց մարտական ընկերներին ու բարեկամներին:
«Անգնահատելի է Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակիցների դերը մարդկությանը ֆաշիզմից ազատելու գործում: Հենց նրանց` ճակատի և թիկունքի մարտնչողներին ենք մենք պարտական մեր և մեր երեխաների կյանքի համար, և այսօր վետերանների մասին հոգ տանելը մեր սուրբ պարտքն է»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Բոլոր այն վետերանները, ովքեր ընդգրկված են աշխատանքի և սոցիալական նախարարության հատկացրած ցուցակում, ավտոմատ կերպով ազատվում են բաժանորդային վճարից ամրակցված կապի ծառայությունների համար անկախ այն բանից, թե ընտանիքի անդամներից ում անունով է գրանցված հեռախոսահամարը:
Վերոհիշյալ ցուցակում չընդգրկված վետերանները Beeline վաճառքի ու սպասարկման ցանկացած գրասենյակ դիմելու, վետերանի գրքույկի և անձնագրի ներկայացման դեպքում նույնպես կազատվեն ամրակցված կապի ծառայությունների համար բաժանորդային վճարից` ըստ վետերանի գրանցման վայրի:

Компания «АрменТел» освободила ветеранов Великой Отечественной Войны и лиц, приравненных к ним, от абонентской платы за использование фиксированной телефонной связи компании «АрменТел» до конца 2010 года.
Как сообщили PanARMENIAN в пресс-службе «АрменТел» , участники ВОВ, состоящие на учете в Министерстве Труда и Социального Обеспечения РА автоматически освобождаются от абонентской платы за использование фиксированной телефонной связи «АрменТел» по месту проживания вне зависимости от того на кого из членов их семьи зарегистрирован телефонный номер. Участники ВОВ, не вошедшие в списки Министерства, при предъявлении ветеранской книжки и паспорта в любом офисе продаж и обслуживания Beeline, с момента обращения будут также освобождены от абонентской платы за фиксированный телефон, зарегистрированный по месту прописки ветерана. «Невозможно переоценить заслуги участников Великой Отечественной войны в деле освобождения человечества от фашизма. Именно им, фронтовикам и работникам тыла, сражавшимся за наше будущее, мы обязаны своей жизнью, и жизнью своих детей. И сегодня забота о ветеранах – наш святой долг», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Также в рамках мероприятий, посвященных празднованию 65 –летия Победы, в праздничные дни ветераны ВОВ при обращении в любой офис продаж и обслуживания Beeline имели возможность бесплатно звонить своими однополчанами и родственникам, проживающим в любом регионе Армении или мира.