Մայիսի 21-ին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) մարքեթինգի և գովազդի գծով նոր տնօրեն է նշանակվել Իգոր Միրոնովը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից, Իգոր Միրոնովը մինչ այդ աշխատել է Տաջիկստանում` զբաղեցնելով նմանատիպ պաշտոն «Տակոմ» ընկերությունում (Beeline ապրանքանիշ):
Մեկնաբանելով նշանակումն` «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշեց. «Մարքեթինգի և գովազդի տնօրինությունը կղեկավարի մի մարդ, ով ունի աշխատանքային մեծ փորձ Վիմպելկոմում: Հենց Իգոր Միրոնովի ղեկավարության օրոք 2006 թ-ի սեպտեմբերին Beeline ապրանքանիշը մուտք գործեց Տաջիկստան: Հաշվի առնելով «ԱրմենՏել» ընկերության որպես կապի միասնական օպերատորի հնարվորությունները, ինչպես նաև նրա փորձը, վստահ եմ, որ կմշակվեն և կներդրվեն նոր, ավելի համարձակ և հետաքրքիր մարքեթինգային նախաձեռնություններ»:
«Ինձ միշտ հետաքրքրել է նոր խնդիրներ լուծելը: Կարծում եմ, որ «ԱրմենՏել»-ի մասնագիտական խմբի հետ միասին մենք կիրականացնենք ամենահամարձակ մարքեթինգային ծրագրերը», – նշել է Իգոր Միրոնովը:
Բարձրագույն կրթությունն Իգոր Միրոնովը ստացել է Տվերի պետական տեխնիկական համալսարանում, իսկ երկրորդ բարձրագույնը` Մոսկվայի տնտեսագիտական, վիճակագրության և ինֆորմատիկայի պետական համալսարանում: Աշխատանքային կարիերան Վիմպելկոմում սկսել է 2002 թվականին` զբաղեցնելով մարքեթինգի և գովազդի բաժնի պետի պաշտոնը Տվերի մասնաճյուղում, իսկ 2006թ-ին միացել է Տաջիկստանում Beeline չափանիշներով բիզնես զարգացնող թիմին: Իր ղեկավարության օրոք «Տակոմ» ընկերությունը Տաջիկստանի բջջային շուկայում գրավել է հաստատուն դիրք, ինչպես բաժանորդային բազայով, այնպես էլ շահույթով, իսկ Beeline ապրանքանիշն իր դրական ընկալմամաբ դարձել է առաջատարն երկրում:
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունն է: “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խումբն ընդգրկում է հեռահաղորդակցության օպերատորներ, որոնք մատուցում են ձայնային կապի և տվայների փոխանցման ծառայություններ անլար և ֆիքսված հեռախոսակապի տեխնոլոգիաների լայն շրջանակի հիման վրա, ինչպես նաև լայնաշերտ Ինտերնետ կապի ծառայություններ Ռուսաստանում, Ղազախստանում, Ուկրաինայում, Տաջիկստանում, Ուզբեկստանում, Վրաստանում և Հայաստանում: “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խմբի արտոնագրերը ընդգրկում են ընդհանուր 340 մլն բնակչությամբ տարածքներ: Ծառայությունները մատուցվում են Beeline ապրանքանիշով: “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ առաջին ռուսական ընկերությունն էր, որը գրանցվեց Նյու-Յորքի ֆոնդային բորսայում (NYSE): Ընկերության բաժնետոմսերը շրջանառվում են VIP ծածկագրով:

21 Май 2010 - 12:41 AMT
Игорь Миронов назначен на должность директора по маркетингу и рекламе ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе “АрменТел”, ранее Игорь Миронов возглавлял аналогичный отдел в ООО «Таком» (бренд Beeline) в Таджикистане.
Комментируя назначение, Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко отметил: «Дирекцию по маркетингу и рекламе возглавит человек с большим опытом работы в Beeline. Именно под руководством Игоря в сентябре 2006 года была запущена торговая марка Beeline в Таджикистане. Я уверен, что благодаря его знаниям, будут разработаны и внедрены новые проекты на основе возможностей услуг единого оператора связи – компании «АрменТел».
«Мне всегда было интересно решать новые задачи. Думаю, что вместе с профессиональной командой «АрменТел» мы сможем реализовать самые смелые маркетинговые инициативы», – отметил Игорь Миронов.
Высшее образование Игорь Миронов получил в Тверском Государственном Техническом Университете. Второе высшее – в Московском Государственном Университете экономики, статистики и информатики (МЭСИ). Карьеру в «ВымпелКом» начал в 2002 году на позиции начальника отдела маркетинга и рекламы Тверского филиала, а в 2006-ом он присоединился к команде, которая строила бизнес по стандартам Beeline в Таджикистане. Под его руководством ООО «Таком» занял на мобильном рынке Таджикистана уверенные позиции, как по абонентской базе, так и по выручке, а бренд Beeline стал лидером по позитивному восприятию в стране.
ЗАО “АрменТел” (бренд Beeline) – дочернее предприятие группы компаний “ВымпелКом”, в которую входят операторы связи, предоставляющие услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет в России, Армении, Грузии, Казахстане, Таджикистане, Узбекистане, Украине, Вьетнаме и Камбодже. Лицензии группы компаний «ВымпелКом» охватывают территории с общим населением около 340 млн. человек.