«Անվտանգ բջջային կապ. դպրոցականների հմտությունների զարգացում» ծրագրին մասնակցեցին Հայաստանի 493 դպրոցների 3930 աշակերտներ: Ինչպես PanARMENIAN.Netհաղորդեցին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) մամլո ծառայությունից, դպրոցականները բջջային կապից օգտվելու էթիկայի սկզբունքներին ծանոթացան: Ծրագրի շրջանակում, որն իրականացվում է «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի հետ համատեղ, ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության աջակցությամբ անց են կացվել «Բջջային գրագիտության» դասեր մայրաքաղաքի և մարզերի դպրոցներում: Այնուհետև հայտարարվել է լավագույն շարադրություն մրցույթ:
ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության, ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ինչպես նաև «ԱրմենՏել» ընկերության և «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի ներկայացուցիչներից կազմված հանձնաժողովը ներկայացված 2171 շարադրություններից ընտրեց լավագույն աշխատանքները: Մայիսի 24-ին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն պարգևատրեց «Բջջային գրագիտություն» թեմայով շարադրության մրցույթի հաղթողներին:
«Հաշվի առնելով հեռահաղորդակցման ոլորտի համընթաց զարգացումը և հավատարիմ մնալով կրթական ծրագրերին օժանդակելու մեր ռազմավարությանը, որն իրականացվում է լուսավոր ապագա կարգախոսի ներքո, մենք կշարունակենք աջակցել երեխաների իրազեկման բարձրացման ծրագրերին, որոնք ուղղված են կապի տեխնոլոգիաների անվտանգ կիրառմանը»,- նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

В программе «Безопасная сотовая связь: развитие возможностей школьников».
приняли участие 3 930 учеников из 493 школ Армении. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», школьники получили знания об основах этики пользования мобильной связью. В рамках программы, реализованной совместно с фондом «Центр защиты детей» и при поддержке министерства образования, в столичных и региональных школах республики прошли открытые уроки мобильный грамотности. По итогам мероприятий был объявлен конкурс на лучшее сочинение.
Жюри, состоящее из представителей Министерства науки и образования РА, Министерства по труду и социальным вопросам РА, а также из сотрудников компании «АрменТел» и фонда «Центр защиты детей», выбрало лучшие работы из 2171 сочинения.
Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко 24 мая наградил победителей конкурса школьных сочинений по теме мобильной грамотности.
«Учитывая динамичное развитие сферы связи в стране и придерживаясь стратегии содействия образовательным программам, которые компания реализует под девизом «Яркое будущее с Beeline», мы продолжим содействовать проектам, направленным на информирование детей и подростков о безопасном использовании технологий коммуникации», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.