Ամերիկայի հայկական համագումարը թողարկել է iPhone հեռախոսների համար նախատեսված iAssembly հավելվածը, ինչը հնարավորություն կտա օգտվողներին ծանոթանալ Ամերիկայի և այլ երկրների հայ համայնքների նորություններին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել համագումարի մամլո ծառայությունում, հավելվածը կարելի է անվճար ներբեռնել iTunes-ից:
«iAssembly-ն առաջին բջջային վեբ-հավելվածն է, որի օգնությամբ ամերիկահայերի ձայնը կարող է լսելի դառնալ Կապիտոլիումի բարձունքում, օրվա ցանկացած ժամին` անմիջապես բջջային հեռախոսից»,-ասվում է կազմակերպության հաղորդագրության մեջ:
iAssembly հավելվածը նախատեսված է այն ակտիվիստների համար, որոնք ցանկանում են կապի մեջ լինել Կոնգրեսի անդամների հետ: Հավելվածի օգնությամբ օգտվողները կկարողանան կապվել ԱՄՆ կառավարության ներկայացուցիչների հետ Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձևի, ԼՂՀ-ին ֆինանսական աջակցության և Հայաստանին և հայերին վերաբերող կարևոր օրենսդրական նախաձեռնությունների հարցերով` ներմուծելով փոստային ինդեքսը: Օգտվողները նաև կկարողանան ծանուցում ստանալ կազմակերպության նոր մամլո հաղորդագրությունների մասին, ինչպես նաև ցանկության դեպքում նվիրատվություն անել ԱՀՀ-ին: iAssembly հավելվածը համատեղելի է iPhone, iPod touch, iPad սարքերի հետ:

Армянская Ассамблея Америки запустила приложение iAssembly для телефонов iPhone, для ознакомления пользователей с новостями армянской диаспоры в Америке и в других странах. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Ассамблеи, приложение можно бесплатно скачать на iTunes.
“iAssembly является первым мобильным веб-приложением, с помощью которого голос армянских американцев может быть услышан на Капитолийском холме, в любое время дня, прямо с мобильного телефона», – говорится в сообщении организации.
iAssembly предназначен для активистов, желающих быть на связи с членами Конгресса. С помощью приложения пользователи смогут связаться с представителями правительства США по вопросу Резолюции по Геноциду армян, финансового содействия Армении и Нагорно-Карабахской Республики и других важных законодательных инициатив, всего лишь введя почтовый индекс. Пользователи также смогут получать уведомления о новых пресс-релизах организации, а также при желании внести пожертвование Армянской Ассамблее Америки. Приложение iAssembly совместимо с устройствами iPhone, iPod touch, iPad .