Շուրջ 4 հազար համակարգիչ է վաճառվել Հայաստանում «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի փորձնական մասի շրջանակներում` 2010թ. առաջին երեք ամսում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունում:
Ծրագիրն արդեն իսկ ազդել է Հայաստանում համակարգչից օգտվողների քանակի վրա: Ըստ ինտերնետի ու համակարգչային տեխնիկայի օգտագործման ուսումնասիրության նախնական տվյալների, համակարգչից օգտվողների թիվը կազմել է 18 տոկոս, ինչը երեք անգամ գերազանցում է Հայաստան համակարգչային տեխնիկայի ներթափանցման վերջին ցուցանիշը (6 տոկոս): «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը նախատեսում է հետազոտությունն անցկացնել առաջիկա ամիսներին:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագիրը իրականացնում է ՀՀ կառավարությունը, «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը, Hewlett-Packard և Microsoft կորպորացիաները` «Յունիքոմփ» և ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի աջակցությամբ: «Համակարգիչ բոլորի համար» փորձնական ծրագիրը մեկնարկել է անցյալ տարվա սեպտեմբերի 22-ին: Ծրագրի շրջանակներում, որի համար նախատեսվում է հատկացնել 5-7 մլն դոլար, բնակչությունը հնարավորություն ստացավ համակարգիչներ ձեռք բերել շուկայական գներով: Ծրագրի հիմնական նպատակն է երկրի տնային տնտեսությունների համակարգչայնացման մակարդակը բարձրացնել 6-ից մինչև 30 տոկոս:
HP համակարգիչների 7 մոդելներ, որոնցից 6-ը նոութբուքեր են, հասանելի են հայ սպառողի համար Երևանի 4, Վանաձորի 2 և Գյումրիի 1 խանութներում:

31 Май 2010 - 11:38 AMT
Около 4 тыс. компьютеров продано в Армении в рамках пилотной части программы «Компьютер для всех» в течение первых месяцев 2010 года. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе министерства экономики Армении.
Программа уже повлияла на число пользователей компьютера в Армении. По предварительным данным исследования по использованию Интернета и компьютерной техники в Армении (на март 2010), число пользователей компьютера составило 18%, что в три раза превышает последний показатель проникновения компьютерной техники в Армении (6%). Исследование, которое проводит Фонд «Инкубатор предприятий», планируется завершить в ближайшие месяцы.
Проект «Компьютер для всех» реализуется правительством РА, фондом «Инкубатор предприятий», корпорациями Hewlett-Packard и Microsoft, при содействии компании «Юникомп» и АКБА-Кредит Агриколь банка. Пилотный проект «Компьютер для всех» стартовал 22-го сентября прошлого года. В рамках программы, на который планируется выделить $5-7 млн., население получило возможность приобрести компьютеры по рыночным ценам. Основной целью программы является повышение уровня компьютеризации домашних хозяйств страны с 6% до 30%.
семь моделей компьютеров HP, из которых шесть – ноутбуки, доступны для армянских потребителей в 7 магазинах в Ереване (4), Ванадзоре (2) и Гюмри (1).