2010 թ. հունվար-ապրիլ ամիսներին Հայաստանում կապի ծառայությունների սակագները անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել են 2 տոկոսով: Այս մասին PanARMENIAN.Net –ին հայտնել են Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունում:
2010 թ. էլետրակապի միջազգային խորհրդի զեկույցի համաձայն, IKT ծառայությունների զամբյուղի արժեքի ցուցանիշը 2009 թ. նվազել է 3.04 կետով` ինդեքսը 4.94 էր` 2008 թ 7.98-ի համեմատ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ 2010 թ. ինտերնետի գները նվազելու են շուկայում մրցունակության բարձրացման շնորհիվ:

2 Июнь 2010 - 10:59 AMT
Тарифы на услуги связи в Армении с января по апрель 2010 снизились на 2% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в Национальной статистической службе Армении.
Согласно докладу Международного Союза Электросвязи за 2010 год, Показатель корзины цен на услуги ИКТ в 2009 году снизился на 3.04 пункта: индекс составил 4,94 по сравнению с 7,98 в 2008 году. Между тем, как заявил премьер-министр Армении Тигран Саргсян в апреле, цены на Интернет могут снизиться в 2010 году за счет увеличения конкуренции на этом рынке.