2010 թ. հունվար-ապրիլ ամիսներին Հայաստանում կապի ծառայությունների սակագները անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել են 2 տոկոսով: Այս մասին PanARMENIAN.Net –ին հայտնել են Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունում:
2010 թ. էլետրակապի միջազգային խորհրդի զեկույցի համաձայն, IKT ծառայությունների զամբյուղի արժեքի ցուցանիշը 2009 թ. նվազել է 3.04 կետով` ինդեքսը 4.94 էր` 2008 թ 7.98-ի համեմատ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ 2010 թ. ինտերնետի գները նվազելու են շուկայում մրցունակության բարձրացման շնորհիվ:

2% drop was recorded in tariffs for communication services in Armenia in January-April 2010, as compared with the same period of last year, the Armenian National Statistical Service told to PanARMENIAN.Net.
According to the 2010 report of the International Union of Electronic Communications, the index of ICT price basket decreased by 3.05 points in 2009, totaling 4.94 against 7.98 in 2008.
Meanwhile, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan stated in April that Internet prices may drop in 2010, due to increase of competitiveness at this market.