«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է մեգաբայթային փաթեթների սակագների իջեցման մասին: Սակագնային փաթեթից կախված` Hi-Line ծառայության մեգաբայթային փաթեթների գները նվազել են 4-ից 8.5 անգամ: Մեգաբայթային սակագնային պլանների միացումն իրականացվում է անվճար:
«Ընկերության նոր առաջարկն իրական հնարավորություն է ընձեռում բոլոր այն հաճախորդներին, ովքեր մինչ այդ թվացյալ մատչելիության պատճառով նախընտրում էին dial-up տեխնոլոգիան, անցնել ADSL-ին առանց լրացուցիչ ծախսերի` ստանալով հաստատուն արագություն և անվտանգ մատչում խելամիտ գնով: Նոր առաջարկը հաշվի է առել բոլոր հաճախորդների նախասիրությունները. նրանց, ովքեր օգտագործում են շատ մեծ ծավալներ մաքսիմալ արագությամբ և նրանց, ովքեր օգտագործում են ինտերնետը պարզապես նորություններ կարդալու և փոստը ստուգելու համար», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ըտրելով այս կամ այն սակագնային փաթեթը` կախված օգտագործվող տրաֆիկի ծավալից, բաժանորդը ստանում է միջինը 4 Մբ/վ արագություն: Ցանցում արագությունը չի սահմանափակվում և կարող է հասնել մինչև 16Մբ/վ-ում: Ամենփոքրը 500ՄԲ մեգաբայթային փաթեթն է, իսկ ամենամեծը` 10ԳԲ -ը: Մեգաբայթային փաթեթների համար նախատեսված գները տատանվում են 2500-ից մինչև 13000 դրամը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն առաջարկում է գերարագ սակագնային փաթեթների ձեռքբերման երկու տարբերակ. ստրորագրել պայմանագիր` համաձայնելով 12 ամիս օգտվել ծառայությունից և ստանալ մոդեմն անվճար կամ ստորագրել առանց ժամանակային նախապայմանների պայմանագիր և վճարել մոդեմի արժեքը 6 ամսվա ընթացքում: Ընտրված տրաֆիկի ծավալը բաժանորդին տրամադրվում է 1 ամիս ժամկետով: Եթե ծավալը վերջանում է ավելի շուտ, բաժանորդը կարող է ձեռք բերել նոր փաթեթ մինչև հաշվետու ժամանակահատվածի ավարտը, հաղորդում է «ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունը:

В зависимости от тарифного плана, цены на Интернет в обновленной тарифной линейке услуги Hi-Line, предоставляемой компанией «АрменТел» (торговая марка Beeline), снизились от 4 до 8,5 раз, в зависимости от тарифного плана. Плата за подключение в мегабайтных тарифных планах взиматься не будет. Как сообщил журналистам в ходе пресс-конференции 4 июня генеральный директор компании Игорь Климко, снижение цен на Интернет-услуги стало возможным за счет роста базы абонентов, что в свою очередь позволило распределить затраты на предоставление услуги равномерно между абонентами.
“Следуя общей политике правительства Армении, мы предоставляем возможность качественного и доступного Интернета. Мы учли интересы пользователей, работающих с мультимедией”, – сказал Игорь Климко. По его словам, компания на сегодняшний день может обслужить 110 тыс абонентов ADSL, а число портов в скором времени достигнет 200 тыс.
Он также отметил, что новое предложение компании дает реальную возможность клиентам, до сих пор предпочитающим технологию Dial-up перейти на технологию ADSL без дополнительных затрат и получить качественную скорость и безопасный доступ по разумной цене.
Выбрав тот или иной тарифный план, в зависимости от планируемого объема потребления трафика, пользователь в среднем получает скорость в 4 Мб/с. Технологически скорость в сети не ограничивается и может достигать 16 Мб/с. Минимальный пакет составляет 500 MБ по цене 2 500 драм, а максимальный 10 ГБ за 13 000 драм.
Компания «АрменТел» предлагает приобрести высокоскоростные тарифные планы по любой из следующих схем: подписать контракт с условием пользования услугой в течение 12 месяцев и получить модем бесплатно или подписать контракт без привязки ко времени пользования и оплатить стоимость модема в течение 6 месяцев. Кроме того, все абоненты мегабайтных тарифных планов могут свободно переходить с одного пакета на другой. Объем выбранного трафика предоставляется абоненту сроком на один месяц. В случае если клиент использует его раньше, он может приобрести новый пакет до конца расчетного периода.
Услуга Hi-Line основана на современной технологии ADSL, обеспечивающей высокоскоростной доступ в Интернет по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков.