Orange Armenia-ն կմեկնարկի iPhone 4-ի վաճառքը առաջիկա ամիսների ընթացքում: Այդ մասին, պատասխանելով իր բլոգի այցելուների հարցերին, հաղորդել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Orange-ը iPhone 4-ի վաճառքը կմեկնարկի առաջիկա ամիսների ընթացքում իր տարբեր երկրների շուկաներում` ներառյալ Հայաստանում»,- նշել է նա:
iPhone 4-ը ներկայացվել է 2010 թվականի հունիսի 7-ին: iPhone 4-ն ունի 5 մեգապիքսելանոց խցիկ, որի տարբերակիչ առանձնահատկությունը 720p ձևաչափում 30 կադր/վրկ հաճախականությամբ HD-տեսագրություն կատարելու հնարավորությունն է: Որպես iPhone 4-ի կենտրոնական պրոցեսոր օգտագործվում է Apple A4-ը: Նոր iPhone-ի հետ միասին հայտնվել է նաև iPhone OS 4.0 (Apple iOS 4) նոր օպերացիոն համակարգը:

9 Июнь 2010 - 11:21 AMT
Orange Armenia начнет продажу смартфона iPhone 4 в ближайшие месяцы. Об этом, отвечая на вопросы посетителей своего блога, сообщил генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.
“Orange начнет продажу iPhone 4 в течение ближайших месяцев в странах своего присутствия, включая Армению», – отметил он.
iPhone 4 был представлен 7 июня 2010 года. iPhone 4 имеет 5-мегапиксельную камеру, отличительной особенностью камеры является возможность записи HD-видео в формате 720p с частотой 30 кадров в секунду. В качестве центрального процессора iPhone 4 используется Apple A4. Вместе с новым iPhone появилась и новая операционная система — iPhone OS 4.0 (Apple iOS 4).