Հունիսի 12-13-ը Ծաղկաձորում հերթական «Առանց փողկապի հանդիպման» ժամանակ ՀՀՏ ոլորտի առաջատարները կքննարկեն տեղեկատվական ու հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթության առկա խնդիրները: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ՏՏ Ձեռնարկությունների միության (UITE) մամլո ծառայությունից, համաժողովի մասնակիցները կքննարկեն կրթական գործընթացի մասնակիցների մոտիվացիաների բարձրացման, բուհերի ու բիզնեսի միջև կապերի կարգավորման, բուհերի` որպես գիտատեխնիկական կենտրոնների վերականգնման, պրոֆեսիոնալ կրթության և օտար լեզուների խնդիրները:
Ծրագրվում է, որ քննարկմանը կմասնակցեն ՀՀ կրթությաn և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն ու էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:
Ֆորումի կազմակերպիչներն են ՏՏ Ձեռնարկությունների միությունը (UITE), Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարությունը, Հայաստանի Կրթության և գիտության նախարարությունը: Ֆորումն անցկացվում է Մրցունակ մասնավոր սեկտոր CAPS/USAID Ծրագրի աջակցությամբ:

9 Июнь 2010 - 13:57 AMT
Вопросы образования в сфере информационных и коммуникационных технологий обсудят лидеры сферы ИКТ на очередной «Встрече без галстуков» в городе Цахкадзор 12-13 июня. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Союза предприятий ИТ (UITE), участники форума обсудят вопросы повышения мотивации участников образовательного процесса, налаживания связи между вузами и бизнесом, восстановления вузов как научно-технических центров, профессионального образования и проблемы иностранных языков.
Планируется, что в обсуждении примут участие министр образования и науки Армен Ашотян и министр экономики Нерсес Ерицян.
Организаторами форума являются Союз предприятий ИТ (UITE), министерство экономики Армении, министерство образования и науки Армении. Форум проводится при содействии Программы Конкурентоспособный частный сектор CAPS/USAID.