ՄՏՍ ընկերությունը դիտարկում է «Կոռնետ-ԱՄ» ընկերության ներգրավման հնարավորությունը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կառույցում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է ՄՏՍ-ի («Բջջային հեռահամակարգեր» ԲԲԸ) մամլո ծառայությունը:
«ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ» ընկերությունը, որը մտնում է ՄՏՍ ընկերությունների խմբի մեջ, հայտարարել է «ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ»-ի արտադրանքներն ու ծառայությունները ՄՏՍ ապրանքանիշի օգտագործմանը հանձնելու գործընթացի մեկնարկի մասին: Ինչպես հայտնում է ընկերության պաշտոնական կայքը, 2011-ի վերջին Ռուսաստանի հեռահաղորդակցության շուկայում ՄՏՍ ընկերությունների խմբի շրջանակներում կմնա երկու ապրանքանիշ` ՄՏՍ-ը և ՄԳՏՍ-ը:
«Բջջային հեռահամակարգեր» ԲԲԸ-ն Հայաստանում ՎիվաՍել-ՄՏՍ կապի օպերատորի բաժնետոմսերի 80 տոկոսի բաժնետերն է: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «ՔՈՄՍԹԱՐ-ՕՏՍ» ընկերության մամլո քարտուղար ԵկատերինաՆևսկայան ասել է, որ ռեբրենդինգը դեռ վերաբերվում է Ռուսաստանի տարածքում տրամադրվող ծառայություններին և ապրանքներին: «Հիմա վաղ է խոսել այն մասին, թե ինչպիսի որոշումներ են ընդունվելու Հայաստանում «Կոռնետ-ԱՄ»-ի վերաբերյալ»,- ասել է Նևսկայան:
«Քոմսթար- Միավորված Հեռահամակարգեր» ընկերությունը հանդիսանում է հեռահաղորդակցության ամբողջական ծառայություններ մատուցող խոշորագույն օպերատոր Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում: Ընկերության հիմնական բաժնետերը «Սիստեմա» կորպորացիան է: Քոմսթար-ՄՀՀ ընկերության դուստր ձեռնարկություններն ու մասնաճյուղերը տեղաբաշխված են Ռուսաստանի Դաշնության խոշորագույն շրջաններում. մասնավորապես Կենտրոնական, Հյուսիս-արևմտյան, Հարավային, Մերձվոլգյան և Ուրալի շրջաններում: Ընկերությունն ակտիվներ ունի նաև Ուկրաինայում և Հայաստանում:

Mobile TeleSystems (MTS) is considering the possibility to absorb Cornet-AM into VivaCell-MTS.
COMSTAR-UTS company, which is in MTS group of companies, announced the launch of process of offering COMSTAR’s products and services under MTS brand until the end of 2011, the press service of MTS (Mobile TeleSystems OJSC) told a PanARMENIAN.Net reporter.
Since 2006, Cornet-AM company, the subsidiary of COMSTAR-UTS in Armenia, has been providing broadband Internet access, the WiMAX wireless access as well as digital local and long-range communication services, etc.
MTS OJSC is the owner of 80% shares of VivaCell-MTS.
“The rebranding will refer only to services and products offered in Russia, Spokesperson of COMSTAR-UTS company Yekaterina Nevskaya told a PanARMENIAN.Net reporter. “It is early to speak about rebranding decisions, which will be adopted with respect to our subsidiary in Armenia – Cornet-AM,” she said.
COMSTAR – United TeleSystems, a subsidiary of Mobile TeleSystems OJSC (MTS – NYSE: MBT), is the largest fixed-line communication operator in Moscow, which provides operators, corporative clients and private users with telephony, data transfer, Internet access, paid television and other services. The group provides telecommunications services in six federal regions of Russia, as well as in Armenia and Ukraine.