«ԱրմենՏել» ընկերությունն առաջարկում է Ինտերնետում արտոնյալ պայմաններով զարգացնել հայկական կոնտենտը: «Մենք շահագրգռված ենք նրանում, որպեսզի Ինտերնետում հայտնվեն կայքեր, որոնք հայկական մշակույթի և կրթության ուղղվածություն ունեն: Որպեսզի դա լինի ոչ միայն ժամանցային կայք, այլ նաև տեղեկատվություն տրամադրի հայերեն լեզվով: Հենց այդ նպատակով մենք առաջարկել ենք մեր կոնտենտ-պրովայդերներին ինտերնետում վեբ-կայքեր տեղադրելու հնարավորություն»,- լրագրողներին ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հունիսի 18-ին ընկերությունն առաջարկել է կոնտենտ-պրովայդերներին 256 կբ/վ արագությամբ օգտվել ընդլայնված ADSL-ուղուց և Ինտերնետում իրենց կայքերն ազդարարելու հնարավորությունից:
«Յուրաքանչյուր պրովայդերի ցուցադրվելու է անհատական մոտեցում` ելնելով նրանից, թե որքան նշանակալի է առաջարկվող նախագիծը, որքանով են լիբերալ լինելու պայմանները: Հենց այդ պատճառով մենք պայմաններն ամբողջությամբ չենք հրապարակել. մենք ցանկանում ենք հասկանալ, թե որքանով է պահանջված նման ծառայությունը լուրջ կոնտենտ-պրովայդերների կողմից»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեգլոյանը:
«ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակենրում թողարկված նախագիծն ուղղված է Հայաստանում ազգային բովանդակության զարգացմանը:

22 Июнь 2010 - 12:50 AMT
Компания “АрменТел” предлагает развивать армянский контент в Интернете по льготным условиям. «Мы крайне заинтересованы в том, чтобы в Интернете появлялись сайты, ориентированные на армянскую культуру, армянское образование. Чтобы это был не просто развлекательный сайт, а предоставлял информацию на армянском языке. Именно с этой целью мы предложили нашим контент-провайдерам возможность размещения их веб-сайтов в сети Интернет», – сказал журналистам генеральный директор ЗАО “АрменТел” Игорь Климко.
18 июня компания предложила контент-провайдерам воспользоваться расширенным исходящим ADSL-каналом со скоростью 256 кб/сек, и возможностью анонсирования своих сайтов в Интернет.
“К каждому из провайдеров будет проявлен индивидуальный подход: исходя из того, насколько значим предлагаемый проект, настолько либеральные условия будут предлагаться. Именно поэтому мы не обнародовали условия полностью – нам бы хотелось сначала понять, насколько востребована подобная услуга со стороны серьезных контент-провайдеров”, – сказала руководитель службы по связям с общественностью компании «АрменТел» Ануш Беглоян.
Проект, запущенный в рамках корпоративной социальной ответственности “АрменТел”, направлен на стимулирование развития национального контента в Армении. Обязанностью владельца ресурса является поддерживать доступность информации в сети круглосуточно и обеспечивать соответствие содержания ресурса законодательству РА. Подробности проекта будут предоставлены заинтересованным физическим и юридическим лицам по запросу.