«ԱրմենՏել» ընկերությունն առաջարկում է Ինտերնետում արտոնյալ պայմաններով զարգացնել հայկական կոնտենտը: «Մենք շահագրգռված ենք նրանում, որպեսզի Ինտերնետում հայտնվեն կայքեր, որոնք հայկական մշակույթի և կրթության ուղղվածություն ունեն: Որպեսզի դա լինի ոչ միայն ժամանցային կայք, այլ նաև տեղեկատվություն տրամադրի հայերեն լեզվով: Հենց այդ նպատակով մենք առաջարկել ենք մեր կոնտենտ-պրովայդերներին ինտերնետում վեբ-կայքեր տեղադրելու հնարավորություն»,- լրագրողներին ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հունիսի 18-ին ընկերությունն առաջարկել է կոնտենտ-պրովայդերներին 256 կբ/վ արագությամբ օգտվել ընդլայնված ADSL-ուղուց և Ինտերնետում իրենց կայքերն ազդարարելու հնարավորությունից:
«Յուրաքանչյուր պրովայդերի ցուցադրվելու է անհատական մոտեցում` ելնելով նրանից, թե որքան նշանակալի է առաջարկվող նախագիծը, որքանով են լիբերալ լինելու պայմանները: Հենց այդ պատճառով մենք պայմաններն ամբողջությամբ չենք հրապարակել. մենք ցանկանում ենք հասկանալ, թե որքանով է պահանջված նման ծառայությունը լուրջ կոնտենտ-պրովայդերների կողմից»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեգլոյանը:
«ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակենրում թողարկված նախագիծն ուղղված է Հայաստանում ազգային բովանդակության զարգացմանը:

ArmenTel CJSC offers to develop the Armenian content in Internet on advantageous conditions. "We are rather interested in presence of Armenian culture and education oriented websites in Internet," CEO of the company Igor Klimko told journalists.
"To this end, we have provided our content-providers with the possibility to place their websites in Internet," he said.
On June 18, the company offered its content-providers to use the expanded ADSL uplink channel at a speed of 256 kilobytes/s, as well as announce their sites in Internet.
According to spokesperson for ArmenTel Anush Begloyan, individual approach will be displayed towards providers, thus, the company has decided not to publish the project terms entirely.
The project is aimed at stimulating the development of ethnic content in Armenia. Resource owners should maintain twenty-four-hour availability of information in Internet and ensure compliance of the resource's content with the RA legislation. The project's details will be provided to interested individuals and legal entities upon request.