Հուլիսի 4-ին Վանաձոր քաղաքում Շ.Ազնավուրի անվան մշակույթի պալատում ArmRobotics բաց առաջնության շրջանակներում տեղի կունենա ռոբոտների ցուցադրություն և «Առաջնորդություն» թեմայով սեմինար:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) մամլո ծառայությունից, ցուցադրության ընթացքում կներկայացվեն ական փնտրող, գծին հետևող, իրեր տարբերակող և դասակարգող ռոբոտներ, կցուցադրվեն համաշխարհային ռոբոտատեխնիկային վերաբերող ֆիլմեր, կներկայացվի ArmRobotics-ի մասին և ռոբոտների կիրառությունը ռազմական ոլորտում թեմաներով գործարար ներկայացում:
ArmRobotics բաց առաջնությունը, որի կազմակերպիչը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն է (UITE), Հայաստանում անցկացվում է 2008 թվականից ի վեր:

Показ роботов и семинар на тему “Лидерство” пройдет 4 июля в городе Ванадзоре в рамках открытого первенства роботов Arm Robotics.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Союза предпринимателей информационных технологий (UITE), в ходе показа буду продемонстрированы роботы миноискатели, роботы, следующие по линии, различающие и сортирующие предметы. Также будут продемонстрированы фильмы, рассказывающие о робототехнике в мире, а также пройдет деловая встреча, посвященная Arm Robotics и применению роботов в военной сфере.
Открытое первенство роботов Arm Robotics, организатором которого является Союз предприятий информационных технологий (UITE), проводится в Армении с 2008 года.