«Հայաստանում մասնավոր հատվածը պատրաստ է ներդրումներ կատարել ՏՏ ոլորտի զարգացման մեջ: Այն, ինչ տեսել եմ այստեղ, վկայում է այն մասին, որ ներդրումներն առանց խնդիրների են կատարվում»,- հուլիսի 16-ին Երևանում ասել է Համաշխարհային բանկի գլոբալ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի առաջատար մասնագետ Խուան Նավարես-Սաբատերը` պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին:
Բացի դրանից, նրա խոսքերով, մեծ հետաքրքրություն է նկատվում նաև ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչների կողմից, որը Հայաստանում զարգանում է արագ տեմպերով, ինչն ազդում է արտահանման ծավալների աճի վրա:
Մասնագետը նաև ավելացրեց, որ ՀԲ-ի «Էլեկտրոնային հասարակություն և նորարարություն հանուն մրցունակության» նախագիծն ուղղված է տեղական ընկերությունների կողմից արտադրվող ապրանքների և ծառայությունների մրցունակության բարձրացմանը:

Juan Navas-Sabater, lead ICT Policy Specialist at the Global Information and Communication Technologies Department of the World Bank announced that the Armenia E-Society and Innovation for Competitiveness (EIC) Project will be submitted for approval of the WB Board in October 2010.
The $24-million program to be implemented in 4 years consists of 2 basic parts: development of infrastructure of e-society in Armenia and strengthening of the private sector.
As Navas-Sabater noted, it will provide local young specialists offering IT services in Armenia with an outlet to international markets, including the Silicon valley.