Հոկտեմբերի 29-31-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա 6-րդ ամենամյա միջազգային «Դիջիթեք 2010» ցուցահանդեսը, որի նպատակն է ստեղծել բարենպաստ գործարար միջավայր ՏՀՏ ընկերությունների և գործարար սպառողների միջև, ներգրավել հասարակությանը ՏՀՏ ոլորտ (նպաստել տեղեկատվական հասարակության զարգացմանը), ընդլայնել միջազգային կապերը, հաստատել գործարար կապեր:
«Դիջիթեքն» առաջին անգամ կազմակերպվել է 2005թ.: Կազմակերպիչներն են` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը: 2005-ին ցուցահանդես այցելել էին 5000, 2006-ին` 7000, 2007-ին` 8000, 2008-ին` 8000 մարդ,իսկ 2009-ին այցելուների քանակը հասել էր շուրջ 12000-ի: Այս տարի, 2005թ-ից ի վեր առկա աճի զարգացման և ակտիվ գովազդային արշավի շնորհիվ, ակնկալվում է 15.000 այցելու և 60 մասնակից ընկերություն:
PanARMENIAN.Net –ին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից հաղորդել են, որ այս տարի ցուցահանդեսին կից կանցկացվեն նաև նոր միջոցառումներ, որոնցից է «Armenian Open Game Development Contest» մրցույթը: Մրցույթին կմասնակցեն սցենարիստներ, ծրագրավորողներ, անիմատորներ և այլք:
Ըստ նախնական պայմանավորվածության` «Դիջիթեքին» զուգահեռ առաջին անգամ Հայաստանում կանցկացվի նաև Science Festival համաշխարհային գիտության փառատոնի հայաստանյան տարբերակը՝ «Երևան` գիտության փառատոն» խորագրով:

Шестая ежегодная международная выставка DigiТec 2010 пройдет с 29 по 31 октября в Ереване. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службеСоюза предприятий информационных технологий (UITE), в рамках выставки будут продемонстрированы услуги электронного управления, предоставляемые правительством РА, пройдет ряд семинаров, на которых ведущие отечественные и зарубежные компании представят свои решения и новейшие технологии, а также состоится открытое первенство роботов ArmRobotics.
В этом году в рамках выставки DigiТec 2010 впервые состоится конкурс «Armenian Open Development Contest», в котором примут участие сценаристы, программисты и аниматоры, а также планируется параллельно с DigiТec организовать аналог международного научного фестиваля Science Festival под названием «Фестиваль науки – Ереван».
Выставка Digitec проводится в Армении с 2005 года Союзом предприятий информационных технологий и Фондом "Инкубаторпредприятий". В 2009 году выставку посетили 12 тыс. человек . Ожидается, что в этом году выставку посетят 15 тысяч человек, а число компаний-участников достигнет 60.