ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հաշիվները կարելի է լիցքավորել` ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Գերմանիայում և Իսպանիայում տեղակայված ezetop համակարգի տերմինալների, ինչպես նաև www.ezetop.com կայքի միջոցով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ և ezetop ընկերությունները հայտարարում են միջազգային լիցքավորման նոր ծառայության գործարկման մասին, որի շնորհիվ, արտասահմանից հնարավորություն է ընձեռվում վերալիցքավորելու Հայաստանում գտնվող մտերիմների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կանխավճարային քարտերը:
Նոր ծառայությունն առաջարկվում է Իռլանդիայում գործող ezetop ընկերության հետ համատեղ: Այն արտասահմանում գտնվողներին հնարավորություն է ընձեռում աջակցելու հայրենիքում ապրող իրենց ընտանիքներին և ընկերներին` անմիջապես լիցքավորելով նրանց կանխավճարային հաշիվները` որոշակի խոսելաժամանակով:
«Այս ծառայության շնորհիվ արտասահմանում գտնվող հայաստանցիները նոր հնարավորություն են ստանում աջակցելու հայրենիքում ապրող իրենց ընտանիքներին: Այսուհետև 12 երկրում տեղակայված մեր 160000 կետերից ցանկացածից նրանք կկարողանան լիցքավորել իրենց մտերիմների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կանխավճարային հաշիվները,-հայտարարեց ezetop ընկերության գործառնությունների գծով ավագ համակարգող Դևիդ Շեքլթոնը:
«Տեղական առանձնահատկություններով միջազգային օպերատոր» ասվածը պարզապես կարգախոս չէ, այլ` համոզմունք: Ցանկացած հայի համար ծնողների և երեխաների մասին հոգ տանելը բարձրագույն արժեք է: Մեր համագործակցությունը ezetop–ի հետ արտասահմանում մեծաթիվ հայաստանցիների` Հայաստանում բնակվող իրենց ընտանիքների հետ մատչելի հաղորդակցության, ինչպես նաև նրանց աջակցելու հնարավորություն կտա»,-նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի վերալիցքավորման համակարգը հասու կլինի ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Գերմանիայում, Իսպանիայում և բազմաթիվ այլ երկրներում, ուր կտեսնեք ezetop ընկերության լոգոտիպը, ինչպես նաև աշխարհի ցանկացած կետում գտվելիս` www.ezetop.com կայքի միջոցով:

On July 19, VivaCell-MTS Armenia and ezetop announced the launch of a new service – International Top Up – which offers Armenian people living or working abroad the possibility to recharge the VivaCell-MTS prepaid mobile of their families back home in Armenia.
The new service will be offered in partnership with ezetop, a company based in Ireland that enables relatives abroad to support friends and family back home by delivering airtime credit directly to mobile phones, the press service of VivaCell-MTS Armenia reported.
"With this new service, the Armenian people living abroad have a new way to sustain the family back home. Now, they can send anytime a recharge to VivaCell-MTS mobiles of their family from any of our 160,000 locations in 12 countries around the world,” said David Shackleton, ezetop's Chief Operating Officer.
“An International operator with an Armenian flavour is not just a slogan, it is a belief. The highest value for an Armenian is taking care for parents and their children. And for thousands of our compatriots who have left their homes for other countries in search of work staying in touch and always being connected to their families and friends is a priority. Our cooperation with ezetop will provide many Armenians working abroad with affordable means of communication with their families living in the motherland as well as an opportunity to support them,” stated VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
VivaCell-MTS mobiles in Armenia can now be easily recharged from abroad through ezetop retail locations across the US, Canada, Germany and Spain as well as online -www.ezetop.com.