«Արփա» ինստիտուտը հայտարարում է նորարարության մրցույթ` համալսարանների ուսանողների և ասպիրանտների համար:
Մրցույթի մասնակցության բոլոր հայտերը քննարկելու է «Արփայի» հատուկ հանձնաժողովը: Մրցանակակիրների անունները կտեղադրվեն «Արփայի» կայքէջում և կհայտարարվեն Հայաստանի համալսարաններում, իսկ մրցանակները կհանձնվեն հատուկ հանդիսավոր արարողությամբ;
Սահմանված են հետևյալ մրցանակները` առաջին մրցանակ` 2000 ԱՄՆ դոլար, երկրորդ մրցանակ` 1000 ԱՄՆ դոլար, երրորդ մրցանակ` 600 ԱՄՆ դոլար և չորրորդ մրցանակ` 400 ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է «Արփա» ինստիտուտի կայքէջը:

26 Июль 2010 - 14:52 AMT
Институт ARPA (США) объявляет о конкурсе инноваций для студентов и аспирантов вузов Армении. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе министерства экономики РА, крайний срок подачи заявок 15 февраля 2011 года.
Изобретение, идея близкая к воплощению на практике или действующая модель, должна быть работой студента или команды, состоящей не более, чем из 4 студентов, или команды с экспертом из университета. Победители конкурса получат денежные призы ($2000 – первое место, $1000 – второе, $600 и $400 за третье и четвертое места соответственно). Спонсоры мероприятия: министерство образования и науки РА, НАН РА и институт ARPA.